Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jó nekik a cukros víz?

Jó nekik a cukros víz?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy ha télen egy kis cukrot teszünk a kinti madarak ivóvizébe, később fog befagyni.

Na, szóval ez a "kis cukor":

kb. 5 l vízbe szórtam egy csapott ek. cukrot. Ha megfürdenek benne, nem lesz bajuk?

Köszi a segítségeteket.


2019. dec. 2. 06:32
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Pár gondolat kedves 10-es:

csak ennyi: tanya. Ugye lejött, hogy bármilyen hőmérsékletű vizet teszek ki, 24 óra alatt meg fog fagyni.

Olvass utána: a madarak télen is fürdenek.

A cukor nem a fagyást akadályozza meg, hanem a képződött oldat ALACSONYABB hőmérsékleten fog megfagyni, mint a tiszta víz.

Arra az "észlény" válaszra, hogy ne tegyünk a vízbe hipót meg tudom is mit, csak a fejemet fogom és úrinő maradok.

2019. dec. 2. 11:50
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

24 óra alatt megfagy. Azalatt többször is ki tudod cserélni.


A cukros víz a kolibrinek jó, de gondolom feléd nem ilyenek szállingóznak :)

Ők nem csümölcsevő, hanem mag- vagy rovarevő madárkák, nem esznek cukrot. A szervezetük csak vakargatja a fejét, hogy mihez kezdjen vele, de ráadásul még káros is.

2019. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%
4-es! A természetben előforduló természetes cukortartalommal bíró gyümölcsöket miért veszed egy kalap alá a feldolgozott kristálycukorral? A két különböző dolgot összehasonlítani végtelen butaságra vall... Istenem...
2019. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Kis itatók vizében egy kevés cukor feloldása természetes fagyállóként kitolja a jégképződés idejét, és plusz energia-utánpótlást is jelent a madaraknak (sót ilyen célra ne használjunk, mert az életveszélyes a számukra)."


MME ajánlásával.

2019. dec. 2. 13:00
 15/18 anonim ***** válasza:
22%

Négyeske, te nagyonokos.


Szerinted a cukor, ami a gyümölcsben van, az ugyanaz, mint amit a boltban veszel? Ekkora idiótákat...

2019. dec. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem Magyarországon élnénk, ha nem az előbbi módon zajlott volna le ez a "beszélgetés". Egymás hülyézése, fikázása, saját frusztráció másokra való rázudítása. Részemről is.

Nem lehetne normálisan megbeszélni?

A dolgok természetes mivoltából indultam ki. A madarak télen havat esznek, elég sokszor láttam. Mivel hál'Istennek az ember nem lakott szét minden négyzetmétert, még van erdő, mező.. Ott nincs se cukros, se sós víz. Tehát a szervezetük a tiszta vízhez van szokva. Sokáig foglalkoztam madármentéssel, fiókaneveléssel. Én nem tennék ki cukros vizet, a cukor egy agyonvegyszerezett szar, amit én pl.nem használok otthon. Ha te akarsz, tegyél ki, senki nem fog ebben megakadályozni. Lehet 15 perccel később fagy be az a víz...

Minden esetre a hozzászólások és ezek hangneme arra ösztökél, hogy ebből az országból el kell mennem, mert belőlem is egy frusztrált, pökhendi, szitkokat köpködő nyárspolgár lesz.szomorú.

2019. dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os.

Köszönöm, a korrekt választ. Arra jutottam, amire te. Nem bonyolítom a dolgot. Annyi tiszta, friss vizet kapnak, amennyit tudok adni, a többit megoldják.

Másik: Itt a Gyk-n a névtelenség alatt általában az emberek aljaénje kerül felszínre. Egy apró ötletet olvastam itt és nagyon tetszett: mi lenne, ha valamilyen hiba folytán a hozzászólásokhoz oda kerülne az igazi név, telefonszám......úgy kellene válaszolni, hogy akkor is fel tudják emelni a fejüket a válaszolók.


Megértem, ha tele van a bucid. Valami olyat akartam írni, hogy nem menj, kevesen vagyunk, de nem tehetem meg.

Vagy iszonyú magányos leszel, mert nem akarsz közösséget vállalni az ilyen emberekkel - és sajnos nem csak a Gyk-n vannak ilyenek, de itt besűrűsödnek - vagy beolvadsz.

Az utolsó esetben, meg elkezded idővel saját magadat gyűlölni.

Részemről vettem egy kis tanyát és ha nyugdíjas leszek, messze elkerülöm az embereket. Nekem már csak ez az egy megoldás maradt.

2019. dec. 5. 07:36
 18/18 anonim ***** válasza:
48%
Emberek! A cukor méreg? Mennyi cukor? 5 literhez 1 kanál feloldva abból egy mondjuk cinege mennyit iszik meg? Hány cseppet? Mennyi cukor jut a szervezetébe? A kis énekesek élettartama 1-2 év. Hát nem ettől a cukortól fog elpusztulni az biztos. Mi emberek már mindenbe rakunk, naponta fogyasztjuk még ha nem is tudjuk és sok évtizedet élünk meg legtöbben. Én sem fogyasztok magamtól de tudom, hogy mindenben van már. És az a kis plusz energia jól jöhet a madaraknak. Ilyen mennyiségtől semmi baja nem lesz, és amikor nagy az energia kiadás inkább hasznos mint káros.
2020. jan. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!