Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galambokat le lehet szoktatni...

Galambokat le lehet szoktatni a nekik kidobált kenyérről?

Figyelt kérdés
A környékünkön láttam egy idős nőt, aki friss fehér kenyeret aprít fel és azt teszi ki a szabadon élő galamboknak. Nem lehet rossz a nyugdíj, ha ilyenekre pazarolja, azt a kenyeret még én is megenném, ha nem lenne kidobálva, inkább adná a hajléktalanoknak. Galambokat nem is szabadna ilyennel etetni, viszont nem csak ők eszik, felehetik a kutyák, akiket még tanítanak, hogy nem szabad, a kijárós macskák, másnak is kárt okoz ezzel. Sajnos, amikor rajtakaptam, akkor is túl messze volt, és sietett haza. A kenyér viszont rendszeresen kint van azóta is, és mindig új adag. Arra gondoltam, hogy ha a galambok sem ennék fel, talán leszokna róla.
2019. máj. 24. 09:50
 1/9 anonim válasza:
33%
Várd meg őt, fotózd le, vagy videózd le, azt dobd fel a youtubra meg a facera. Én ezt tenném, ha ennyire zavarna. Amúgy a friss kenyér beléjük dagad, ha jól tudom, úgyhogy ezzel senkinek nem tesz jót. Vagy talán elmagyarázhatnád szépen a néninek, hogy ezzel nem tesz jót sem a galamboknak, se senkinek. Konkrétan elmagyaráznám neki. Ha már annyira akar, szórjon nekik helyette valami magot, amit ehetnek.
2019. máj. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Köztereseknek szólj, hogy a néni mikor szokott galambot etetni, majd ők elrendezik.
2019. máj. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A galambok imádják az ilyesmit, szóval nem lehet "leszoktatni" őket erről :)
2019. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha valaki elmagyarázná a néninek, hogy a galambnak nem gyomra van, hanem zúzája, és azzal a lisztes dolgokat nem tudja megőrölni, csak beledagad a begyébe, és előbb-utóbb belepusztul... és meg lehet tőle kérdezni, hogy ennyire haragszik a galambokra, hogy friss kenyeret dobál nekik?
2019. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem szabad a kacsákat és a hattyúkat sem kenyérrel etetni.
2019. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gőzöm sincs, mikor jár ki, egyszer láttam távolabbról, és nincs időm, hogy ott szobrozzak, és várjam, mikor jelenik meg ismét. Tudtommal nincs kamera.
2019. máj. 24. 10:37
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
A hajléktalanba is ugyanakkora kár lenne.
2019. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg meg kéne értetni vele, ha jót akar a galamboknak, akkor ne etesse. Ha minden áron eetetni akarja, akkor meg búzát/kukoricát dobáljon.

Ha túl sok az élelem túl sok fiókát vállalnak be, akik aztán télen szépen elpusztulnak, mert télen senki nem etet, hideg van, és bent ülnek a meleg panelben.

Ha túlszaporodnak, akkor meg jönnek és jól kiritkítják őket, méreggel, csapdával, élve elzárják a fiókát a szüleitől, aki éhenhal. Stb.

Esetleg ha van egy felület, írd ki valaholva a néninek.

2019. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a városi galambokat semmivel nem kellene etetni. Pont ezért szaporodnak el, mert az emeberek mindenféle ételt vagy eldobnak, vagy szórják a morzsákat. A kenyérféle meg semmilyen vadon élő madár begyébe nem való. Ha már etetni akarnám, akkor szemes gabonát (napraforgó, kukorica, stb.) szórnék nekik, de semmiképp nem tenném.
2019. máj. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!