Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges-e, hogy egy gerle...

Lehetséges-e, hogy egy gerle értelmi fogyatékos?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 4 hónapos gerlénk,meg egy 4 hónapos szirti galambunk. A szirti már teljesen kifejledt, de a Kicsi nem igazán fejlôdik normálisan. Amikor kb 1 hónapos volt, megvolt a teljes tollazata és tudott repülni. De azóta nem gyarapszik. Amikor elhoztuk nagyon gyenge volt, galambhimlôs is volt. De az eleje óta nem akart enni, ezért "tömni" kellett, de ez oda javult hogy ha elé tartjuk a kaját eszik, nagyon ritkán magától is. Viszont inni csak akkor iszik ha elé rakjuk az itatóját. Nem nagyon reagál semmire. Zajokra, pl tapsra se reagál. A szirti galamb viszont reagál, pl ha odamegyünk hozzá, mondjuk a nevét akkor ránk figyel,vagy ugrál, turbékol.

Nagyon csámpásan jár a Kicsi. Lehetséges hogy ez normális nála, vagy mi reagáljuk túl?



2020. jan. 1. 01:54
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Biztosan nem értelmi fogyatékos.... Viszont valami betegsége/születési(kelési) rendellenessége tuti van, el kéne vinni állatorvoshoz ő tuti megmondja mi a baj.


Én eddig hasonló tüneteket sima házityúkoknál láttam, bár azok 90%-ban elpusztulnak,vagy a többi tapossa őket agyon.


Mindenesetre én azt mondom az állatorvos majd tudja mit kell tenni.

2020. jan. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom az hogy állatorvos lássa, eszetekbe sem jutott. És röhej hogy értelmi fogyatékosságra gondoltok ahelyett hogy süket lenne, és szervi baja maradt volna vissza.
2020. jan. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük a 2. válaszolónak az okfejtést igazán hatalmas ötlet csak kár hogy már tervben van. Egyébként biztos nem süket mert annyira reagál a hangokra hogy arrafele fordítja a fejét és figyel arra de ezt is csak az idő felében. Azt sajnos elfelejtettük kiírni a kérdésben hogy néha rátörnek bizonyos "rohamok" behúzza a fejét,elkezd hátrálni meg vergődni régen csak néha csinálta de egyre gyakrabban és emiatt gondoltuk legfőkébb hogy valami "idegi bajai" lehetnek. Meg valakitől olyasmit is hallottam hogy nincs benne nagyon az életre való törekvés mert ugye kb 2 hetesen rég elpusztult volna szegény mert nagyon gyenge volt,egyébként ő már egyedül volt a fészekben szóval a testvére(i) valószínűleg màr hamarabb elpusztultak.
2020. jan. 1. 11:45
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Ez egy őrület.
2020. jan. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Paramixo vírusnak vannak idegi megnyilvánulásai de újabban akár a paratifusznak is lehet. Nézz ezek után, nem e egyeznek a tünetek. Valójában inkább humánusan megszabadulnék tőle. Ha nem életre való, beteges akkor a másikat is fertőzheti. Na meg mivel nem tudni mi baja titeket is esetleg.
2020. jan. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utánanézve a paraximo tünetei közül semmi sem látható rajta csak néha ez a "vergődése" de ezt sem a fejével csinálja csak tolat meg borzolódik meg sztem szegény már rég belehalt volna és a másik galamb is. Az is meglehet hogy csak én látok bele sokat,sajnos sosem volt semmilyen madaram,semmi tapasztalatom. Őszintén én nagyon igyekeztem nekik a legjobbat nyújtani. Sajnálom ha a kérdés valakinek úgy hangzott hogy befogadtunk egy beteg madarat felkészületlenül és most gyakorin várunk segítséget az emberektől nem így akartam célozni csak az a "vergődős" dolog új volt és kicsit megijedtem. Amint állatorvoshoz lesz alkalmam menni elmegyünk.
2020. jan. 1. 23:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegényke :( Remélem rendbe jön
2020. jan. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
Jól értem? Három hónapja hagyjátok kínlódni?
2020. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kínlódni?!
2020. jan. 2. 23:53
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
Igen kedves kérdező, amelyik állat nem eszik magától, nem iszik magától az sajnos beteg. Bármilyen fertőzés vagy betegség miatt szenvedhet szegény. A madarak gubbasztással, "kedvtelenséggel" fejezik ki hogy betegek. Mindenképpen állatorvost javaslok, bármilyen idegrendszer eredetű dolog is lehet a háttérben. Sokan vannak akik viszont sajnálják " csak egy galambra" kifizetni a kezeléseket. Akkor tudnám ajánlani a nagy kést, de úgy gondolom ennek a megnyilvánulásnak nem itt van a helye.
2020. jan. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!