Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Felnőtt, rossz körülmények...

Felnőtt, rossz körülmények közül mentett nimfa kakas szelidíthető?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb. 3 hete hoztunk el (nagyon rossz helyrol) egy ismeretlen koru, de szerintem felnott es velhetoen him nimfa papagajt. Sokat olvastam a temarol, probalok sokat dumalni neki, de pl. repulni is alig akar. Ha benyulok a kalitkaba, eltipeg, ha tovabb kozelitek, fuj. Sokat enekel, a jelenletunket szerintem mar megszokta. Idos madar is kezhez szoktathato? Ha veszek melle egy tojot, nem fogja bantani?

2020. jan. 11. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csak több idő és türelem kell hozzá. Ne piszkáld, ne erőltesd, neki kell kezdeményeznie. Minél előbb vegyél mellé tenyésztőtől szelíd, kézhez szokott tojót, az sokat fog segíteni, mert a tojó által a hím is nyitni fog feléd.
2020. jan. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt! Ma (epp miutan kiirtam a kerdest) vegre eloszor hozzanyult a szepiahoz, amit meg idekerulesekor kapott :))) Remelem idovel sikerul kiegyensulyozni ot, mivel amugy jopofa joszag!
2020. jan. 11. 21:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte ne nyúlj a kalitkába. Kényeztesd mindenféle finom falattal(pl.gyümölcs), amit a kalitka rácsai közé dugsz, mindig ugyan oda. Aztán egy idő után ne dugd be, hanem tartsd a kezeddel. Egy idő után oda fog jönni, és elveszi-remélhetőleg.

Majd ha érzed, hogy nő a bizalma, esetleg lassan benyúlhatsz, ugyancsak csemegét kínálva, de a kezed(meg te is) mindig a szemmagassága alatt legyen!

A társ biztos jót fog tenni neki, ellenben az új madarat minimum 2 hétig karanténban kell majd tartanod(külön helyiségben,külön kalitka, a tárgyaik sem érintkezhetnek, moss kezet az új madár után)

2020. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Almaval mar probalkoztam, de ra se hederitett :D Kerhetek otleteket, miket szeretnek nagyon? Koszi :)
2020. jan. 12. 11:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok félét ehetnek, de madárfüggő, hogy mit szeretnek. A paprikával elvileg nem foghatsz mellé (a csumáját is adhatod, imádják a magokat). De rengeteg mindent lehet adni, listát találsz neten, illetve cstlakozz Facebookon papagájos csoportokba, ott minden fent van. Ami még fontos az etetéssel kapcsolatban, hogy állati (pl. túró, sajt) és növényi (pl. csíráztatott magvak) fehérjére is szükségük van.
2020. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2020. jan. 16. 16:23
 7/10 A kérdező kommentje:
Nos, ez a papagaj nem szereti a paprikat :D (Vagy csak tolem nem kell...)
2020. jan. 17. 18:32
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogja szeretni. :) Előbb-utóbb megkóstolja majd. De próbálkozhatsz mással is, hátha szimpibb lesz neki valami. Néha a színnek is döntő szerepe van, általánosságban a piros színű gyümölcsöket kevésbé kedvelik. Ilyenkor ugyan nehezebb zöldet találni, de pl a tyúkhúrra is gyorsan rákattannak. Sajtot is tehetsz a rácsok közé. Valami oda fogja csábítani, csak türelemmel ki kell várni. Ha valamit megkóstolt, utána már rá fog járni rendszeresen a berakott kajára.
2020. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, hogy ilyen turelmesen valaszolgatsz :)
2020. jan. 17. 19:33
 10/10 A kérdező kommentje:

Nos, sok-sok turelemmel ilyen jol haladunk: [link]


Ellenben lassan johet a par neki szerintem, mert ugy visit utanam, hogy szetmegy a fejem :D


Szerintem o kakas. De varom a tippeket :) Bar gondolom ket tojo is megfer egyutt - vagy nem?

2020. febr. 8. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!