Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tudnék tenni a verebek ellen?

Mit tudnék tenni a verebek ellen?

Figyelt kérdés
Nem akarom én bántani őket, de azért dühít, hogy a drága madáreleséget min ők falják fel. Sehol egy szép színes, itthon telelő madárka. Pedig tettem ki még főtt krumplit, főtt sárgarépát, almát is.

2020. jan. 20. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

rakjál ki olcsó napraforgót, cinkegolyót


moslékra a veréb jön

2020. jan. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

A veréb is madár, Isten gyermeke...

Tegyél ki fehér avas szalonnát, és egy jó macskát!

2020. jan. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy vagyok vele, hogy a veréb is éhes és egyáltalán nem tehet arról, hogy ő nem olyan szép színes, mint egy cinege.

A verebek elsősorban a földről szeretnek enni.

Én külön adom nekik a kaját. Cinegéknek teszek ki napraforgót az etetőbe, azt szeretik a legjobban. Rámegy néha néha a cinke golyóra is, de a fekete apró szotyi akkor sláger marad, de a cinke golyó is állandóan ott van, mert egyes fajok (őszapó...stb) szeretik

Van egy kisebb cinke faj, ami viszont szereti a zsírt, azoknak azt is teszek ki. Érdekes figyelni, hogy nem eszik sokat belőle. Olyan, mintha megzsírozná torkát a szotyi evés előtt.

Ja és a verebeknek veszek rizst és azt szórom ki nekik. Azt boldogan csipegetik és nem zavarják a cinkéket.

A földre szórhatsz ki sok mindent. Ha nem esik az eső, akkor a kenyér maradékok is elfogynak. Ha megázott a kenyér, akkor be kell szedni, mert azt nem ehetik meg. Ha jól tudom bélproblémát okoz nekik. Van, hogy főtt tésztát kaptak, meg krumplis tészta maradékot , a főtt burgonya lepucolt héját, Rigók, gerlék, verebek ezeket ették.

2020. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha etetsz, akkor szívből etess, ne tegyél különbséget a fajok között, csak azért mert léteznek színesebb madarak. A verebek is ugyanúgy éhesek, ha más fajokat is oda akarsz vonzani, akkor tegyél ki több féle magot, akár papagájoknak való magkeveréket is tehetsz.

#3 A krumplis tészta pont nem madaraknak való eleség. A kenyér meg vagy szárazon, vagy vizesen adható. A friss kenyér okoz gondot, azt nem szabad adni.

2020. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A veréb az egyik leghasznosabb madár!! Sajnos vannak vidékek ahol már nincs is szinte.Rengeteg rovart szednek össze.Ilyenkor nekik is szükségük van a segítségre, a téli időszak túlélésre.Nyáron meghálják.
2020. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Avas szalonnát nem szabad kitenni!
2020. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

#4


Pedig eszik a rigók a krumplis tésztát.

A kenyérrel kapcsolatosan a TV-ben láttam egy orvos nyilatkozatát.

Ott azt mondta, hogy ami aznap elfogy kenyér, azt nyugodtan ki lehet nekik tenni, de az ázott kenyér nem jó, mert attól lesz bélproblémájuk a madaraknak.

Ez utóbbinak most utánanéztem és egy független írás is megerősítette, hogy a vizes kenyéren elszaporodnak a baktériumok és ez a bél probléma forrása.

Szóval a vizes nem jó. Vagy legalább is az biztosan nem, ami hosszabb ideje kint van.

2020. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a kérdezőnek válaszolva.

A cinkékről biztosan tudom, hogy az olyan etetőket szeretik, ahol van pár méteren belül valamilyen fa,aminek vékonyabb ágaik is vannak. A veréb ott ül az etetőn és folyamatosan eszik, míg a cinege fog 1db szotyit, elrepül az ágig, a lábával nekiszorítja az ágnak és úgy töri fel a magot.

Ha nincs ilyen ág, akkor a cinege nem fog rámenni az etetőre. Megfigyeltem, hogy mindig a belső, védettebb ágakat keresik. Nálam egy 7-8 méteres mogyoróbokor van pár méterre. Kifejezetten tetszik nekik.

2020. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Attól, hogy eszik, még nem jó nekik. Ha mondjuk pattogatott kukoricát vagy májkrémet, vagy pörköltet teszel ki, azt is megeszik, mégsem jó nekik. A kenyérről meg annyit, hogy papagájokat tartok és tyúkokat. Van fogalmam róla, hogy mi jó a madaraknak és mi nem. Az, hogy egy ember meg egy cikk ezt állítja, még nem így van.
2020. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!