Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan gyogyithato a santa...

Hogyan gyogyithato a santa galamb?

Figyelt kérdés
Sziasztok !Az egyik postagalamb parom nehany napja tojt le es azota a tojo nem nagyon tud labra allni ,csak kuszik , alig repul es a nap nagyreszet fekve tolti amikor nem a tojasokon ul,keveset eszik es en kell megitassam mert magatol nem iszik , a szarnyait is eleg furcsan tartja .Mi lehet ez ? Hogyan segithetek rajta ? Elore is koszonom!

2020. febr. 6. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az szóba sem jöhet, hogy elvidd állatorvoshoz? Értem én, hogy kotlani kéne a tojásokon, de azért nem ártana megnézetni.
2020. febr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nincsen kalcium hiánya ? Van elég mész a takarmányban ?
2020. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szegény! én biztos elvinném állatorvoshoz, vagy legalább telefonon tanácsot kérnék a dokitól...
2020. febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy van még tojása, és nem tudja megtojni? vagy összetört benne? a tojógörcs is okozhat hasonló tüneteket. Ha szereted a galambjaid, vidd el állatorvoshoz. Ha még nem pusztult el...néhány napja..Majdnem biztos vagyok benne, hogy nem a lábaival van a probléma. Sajnálom szegény madarakat, hogy nem válogathatják meg a gazdájukat.
2020. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Galambleves, ha beleütöd a tojásokat, mégjobb.
2020. febr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen galambom amivel hasonló problémák voltak évekig. Egy vékony fekete galamb volt. Az én nevelt fiú galambom hozta be magához párnak. Neki valami bélrendszeri betegsége is volt, mert végül vagy 7-8 év múlva bélelzáródásban pusztult el. Daganata lehetett. Előtte is gyakran fofott, mint a víz.


Az állatorvosok nem nagyon értenek sajnos a galambokhoz. Nekem még 2010-12 -ben azt mondta egy állatorvos, hogy vitamint adjak neki.


Időnként elkezdett ez a kislány galamb fél lábára sántítani. Volt alkalom amikor teljesen lebénult mindkét lába, csak a szárnyával tudott ugrálva arrébb menni, közben csak hasalt szegényke.

Akkor próbáltam adni a csőrébe cseppentőből, egy csepp Bérescseppet, amihez felszívtam még pár cseppnyi vizet. Azt adtam a csőrébe.

Ettől nagyon gyorsan erőre kapott. Kb egy-két nap múlva már nyoma sem volt a bicebocaságának.


Volt eset, amikor kint volt a ház előtt a parkolóban és láttam, hogy nem tud sem menni, sem repülni. Megfogni sem engedte magát.

Akkor búzaszemekre cseppentettem Bérescseppeket és azt leízórtam a parkolóban ahol épp ugrált. Aztán fentről láttam, hogy eszik belőle. Azután hamarosan kezdett rövideket repülni. Később feljött a 7. emeleti ablakpárkányra estére. Akkor is használt a bérescseppes nyomelem pótlás.


A tojásképzés felemészti a szervezetében az ásványi anyagokat, nyomelemeket. Ezért segített rajta a bérescsepp ilyen hatékonyan.


Van másik galambom is, de ezekkel még nem voltak ilyen gondok.


Most hogy van az a beteg galambod?

Van otthon Bérescsepped?

Mindenképp érdemes venni és adni a galambok vizébe egy-két cseppet időnként, hogy ne legyen nyomelem hiányuk.


Most viszont a csőrébe kellene cseppenteni egy-két csepp tömény bérest vízzel kicsit felhígítva.


Az én galambom a sok hasmenése miatt veszített el sok nyomelemet, ez viszont segített.


Majd kérlek írd meg, hogy alakult.

2020. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Még amit érdemes, amikor valami étel készítéshez tyúktojást használunk, akkor a héját előtte mindenképp jól lemosom. Utána a tojáshéj belsejét is alaposan kiöblítem és félreteszem száradni. Amikor több összegyűlt, akkor félgömbölyű kőmozsárban apróra zúzom, de nem porrá. Azt a galambok elé teízem egy kicsi dobozban, amit nem tudnak felborítani. Az éppen tojást tojni készülő lány galamb megtalálja és eszegeti. Valahogy ráérez, hogy az kell a szervezetének.


Próbáltam még régen venni szépia csontot,de azt valamiétt nem tudom megszerettetni vele.

2020. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azóta sikerült valahogy rendbe hozni, vagy elpusztult közben?
2020. febr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azota mar teljesen rendbe jott , semmi baj nincs mar !
2020. febr. 17. 17:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Végül lehet tudni, hogy mi segített? Mennyi idő alatt jött rendbe?
2020. febr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!