Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem tudom eldönteni hogy a...

Nem tudom eldönteni hogy a nimfa papagájom fiú vagy lány?

Figyelt kérdés
Én olyat hallottam hogy a fiú nimfák dalolnak meg minden.Az enyém még nem dalolt csak csiripelt ,akkor azt jelenti hogy lány ? Mert most nem tudom

2020. márc. 10. 20:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha kell küldök képet
2020. márc. 10. 20:10
 2/11 anonim ***** válasza:
Hím és tojó, nem fiú és lány. Mennyi idős? A hímek dallamosan fütyülnek, a tojók meg inkább monoton hangot hallatnak. De szín, illetve pofafolt alapján is meg lehet állapítani a nemüket.
2020. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát nagyon nem tudom hány éves mert amikor vettük azt mondta hogy kb 6-7 hónapos és most van kb 2 hónapja nalunk
2020. márc. 10. 20:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Vannak csendesebb hímek, az is számít, van-e mellette másik madár, eleve madarat egyedül nem tartunk. A fiataloknak nem feltétlenül annyira dallamos a hangjuk, mint a felnőtteknek, először csak próbálkoznak.

Lehet, hogy segítene, ha mutatnál egy képet.

2020. márc. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
"illetve pofafolt alapján is meg lehet állapítani a nemüket." - Pofafolt alapján nem egyértelmű, mert több pofafolt mutáció létezik, vannak pofafolt nélküli nimfák, vannak az erősebb pofafolttal rendelkezők, vannak a fakó pofafoltosak, a színgenetika nem ilyen egyszerű, hogy önmagában a pofafolt elegendő legyen a nemek meghatározásához.
2020. márc. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves #5!

Asszem párszor már közöltem, hogy a kérdésre koncentrálj és ne köss mindig belém. Eleget bizonyítottad a "tudásodat" más kérdéseknél. Nem engem kéne meg kérdőjelezned. Az meg, hogy valamit nem fejtek ki 20 oldalon keresztül, nem azt jelenti, hogy nem vagyok tisztában vele. A fenti kérdés infóiból nem sokat lehet leszűrni, de egy 6-7 hónapos hím azért már esélyes, hogy próbálgatja a hangját, mégha nem is feltűnően, de leszűrhető. Ezért is van az, hogy nimfáknál felesleges a DNS nem meghatározás, mert a külső jegyekből és hangból megállapítható. A másik meg, hogy csak az a madár csendes túlzottan, amelyik depressziós.

2020. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek próbálok segíteni, hogy ne téves információk alapján próbálja meghatározni a madara nemét. Nem neked szólt a javításom, hanem a kérdezőnek szántam segítségképpen. Számtalan téves pofafolt alapján történő nem meghatározást látok facebook csoportban, egyértelmű tojóra mondanak hímet és fordítva, csak mert pofafolt.
2020. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem magyar, de hátha érthető:

[link]

2020. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kérlek ne veszekedjetek!
2020. márc. 12. 19:17
 10/11 A kérdező kommentje:
Hogy kell kuldeni kepet?
2020. márc. 12. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!