Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ötlet? Hova tudnám adni?

Ötlet? Hova tudnám adni?

Figyelt kérdés

Volt párban két zebrapintyünk, de elpuszult az egyikük 1napja.

A másik tehát így egyedül, magányosan van, ezt egyátalán nem szeretném. Próbáltam állatkereskedéseket felhívni, hogy befogadnák-e, de csak nemleges válaszokat kaptam.

Még egyet nem szeretnék már venni mellé, mert egy végtelen körforgás volna.


Esetleg valami megoldás? Tanács?


2020. márc. 19. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jófogásra feltudod tenni, hátha gyorsan lesz rá jelentkező. Esetleg, ha Borsodban vagy a közelében laksz akkor a Mályi madrármentőkhöz eltuod vinni. Sok szerencsét, remélem minél hamarabb kap egy új gadzit. :)
2020. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia. Sajnos a Jofagas se ér most sokat. Nekem is van fent állat, mégse kell senkinek.

Az állatkereskedés szintén tele van, mert az emberek megvannak hülyülve a vírus miatt.

Nem állatot fognak venni, hanem lisztet, és társait, de sok szerencsét kívánok.

2020. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg az állatkerteket megpróbálhatod..ott tartanak pintyeket is,sokat egyszerre más madarakkal, jó nagy röpdében. Nem lenne magányos.
2020. márc. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3# Ez volna a legjobb megoldás, de sajnos nincsen a közelben állatkert és Mályi madármentők sem, olyan szerevezetek sem, amik foglalkozhatnának vele.


Nagyon örülnék, ha jönnének még válaszok, mert sajnos tanácstalan vagyok, senkinek sem kell, nem akarom azt sem, hogy magányosan múljanak a napjai.


Ma az összes állatkereskedést felhívtam, ami van a városban, de tényleg nem fér be sehova.

2020. márc. 19. 14:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg facebookon madaras csoportok? Valaki csak befogadja szegénykét :)
2020. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Facebook papagájos, díszmadaras csoportok! Ott gazdára talál. Annyi, hogy az Fb is tiltja az élő állat adás-vételt, szóval virágnyelven kell kiírni (pl költözne, új helyre repülne).
2020. márc. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha befogadni nem is tudják az állatkereskedések, talán valamelyikőjükkel meg lehetne beszélni, hogy adjon egy madarat kölcsönbe, amíg nem találsz neki helyet, vagy amíg ez a madárka él. Illetve az jutott még eszembe, hogy ne egy madarat vegyél mellé, hanem kettőt. A "körforgás" valahol nyilván újrakezdődne, de ha nem csak megszabadulni szeretnél ettől az egytől, egy időre ez is megoldás lehetne.
2020. márc. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék tartani madarakat. Egy nénitől került ide, már nem tudta volna gondozni Őket, így kerültek befogadásra. Vettem nekik egy nagyobb ketrecet, illetve volt is egy röptető régebbről, jól érezték magukat amíg itt voltak együtt,de én már nem szeretném Őket tovább, úgy voltam velük is, amíg vannak nem bánom, de tényleg tovább nem.

Az állatkereskedések azért sem szeretnék átvenni, mert külön kell tenni megfigyelésre, hogy esetleg nem-e beteg.


A facebookos csoportot megpróbálom, köszi és az eddigi válaszokat is!


Ha esetleg van még ötlet akkor írjatok!

2020. márc. 19. 18:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, melyik megyében laksz?
2020. márc. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Találtam neki egy új gazdát. Egy kissrác személyében. Van neki papagája is és amint meglátta a képen a pintyet, rá is vette az apukáját, hogy jöjjenek el érte. :)


Jól alakult a történet a kezdeti nehézségek ellenére. :)

2020. márc. 21. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!