Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnék megszelidíteni...

Hogyan tudnék megszelidíteni két hullámos papagájt ( 1 lány 1 fiú)?

Figyelt kérdés
kicsivel több mint két éve nálam vannak és félnek. Hogyan tudnám őket megszelidíteni hogy ne féljenek. ha kinyitom a ketrec ajtaját hogy kijöjjenek repüli akkor nem jönnek ki. már voltak kint a ketrecböl mikor kiszöktek. próbáltam már kajával kicsalogatni őket de akkor se jöttek.
2020. márc. 22. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
2 év börtön után mit vársz, hogy majd rögtön kijönnek és szelídek lesznek? Azt ugye tudod, hogy az egészségük múlik ezen? Tudtad, hogy elsorvad az izomzatuk, gyenge lesz az immunrendszerük és depressziósak lesznek a bezártságtól? Nincs okuk bízni sem benned, sem a kalitkán kívüli térben. Ha valóban akarsz velük foglalkozni ezentúl, akkor sok türelem kell hozzá. 2 év alatt mégcsak utána sem olvastál, hogy mit kéne csinálnod? Ha 2 évig tojtál rájuk, szerintem jobb lenne másik gazdát keresni neki, aki felelősséggel bánik velük, nem plüssként...
2020. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem, nem tojtam rájuk 2 éven át. Sokszor próbáltam már utánaolvasni de nem találtam értelmes választ.
2020. márc. 22. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Végülis ez az oldal is tele van szelídítéssel kapcsolatos kérdésekkel, neten is van egy csomó oldal, ami leírja, sőt, Facebook-on van rengeteg papagájos csoport...

De ok, kezd azzal, hogy nyitva hagyod a kalitka ajtaját, egész nap. Most az lenne a legfontosabb, hogy mozogjanak, kijöjjenek. Gondolom repülni nem tudnak, hacsak nem röpdében tartod őket. Nagyon fontos lenne a repülés nekik. Hagyni kell, hogy maguktól találjanak vissza a kalitkába. Ha már tudnak repülni, el lehet kezdeni a szelidítést. Ha kint vannak, nem szabad hirtelen mozdulnod, ne ijedjenek meg tőled. Ha ez is megvan, a kezedben legyen valami kaja, amit szeretnek (fürtös köles, alma, zöldség...). Egy idő után oda fognak menni, rád fognak szállni. Ha már elfogadják a kezedből a kaját, akkor jön az, hogy a kaja és a madár közé teszed az ujjad, hogy rá kelljen lépnie, hogy elérje a kaját.

2020. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem talaltal semmit? Amikor nekem voltak papagajaim, folyamatosan bujtam leginkabb a youtubeot, hogyan baratkozzak ossze veluk, meg az allatboltbol vasarolt, teljesen vad es felos papagajjal is haverok lettunk kb 2-3 honap alatt.

Kajaval lehet oket leginkabb kicsalogatni, a furtos kolest imadtak, azzal gyakoroltam eloszor kalitkan belul, hogy fellepjen az ujjamra es ne feljen ott lenni. De ha ilyen miniatur kalitkaban tartod oket, abba ne nyulkalj be, ha felnek toled, mert osszevissza fogjak torni magukat, ha el akarnak repulni eloled, szoval ezesetben szerezz be nekik egy normalis meretu kalitkat. Amit altalaban boltokban kistestu papagajoknak ajanlanak, en abban maximum muanyagpapagajt tartanek diszkent.

Eloszor tanitsd meg oket arra, hogy ne feljenek a kezedtol, mert anelkul en nem engednem ki oket repulgetni, hogy ne tudjam oket kezzel visszarakni utana. Ha megvan az, hogy fellep magatol az ujjadra, ha odarakod, ki lehet oket venni, eloszor a kalitka tetejere felrakni (ott is legyen kaja), aztan utana onnan mar eldonti, merre akar menni.

2020. márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!