Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hattyú tartása?

Hattyú tartása?

Figyelt kérdés
Lehet Szlovákiában hattyút tartani? (Úgy tudom nem védett)

2020. ápr. 3. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

A hattyúnak kell egy bazi nagy tó. Gondolom azzal nem rendelkezel. Anélkül, hogy a sáros udvaron bicegjen talpfekéllyel, nincs értelme.

Kérlek hagyjátok már abba ezeket a baromságokat, hogy baglyot, struccot, emut, keselyűt, hattyút, tukánt és még sorolhatnám-mit akartok tartani.

N E M.

2020. ápr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van nagy tavunk és tökéletesen nagybtér. NE irigységből írj ide,hanem azért mert van róluk tapasztalatod! Kérlek titeket olyan írjon akinek van tapasztalata a tartásáról!!! Koszi
2020. ápr. 5. 12:26
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

Én nem irigyellek, csak a hattyút sajnálom. Egy egészséges madár nem marad ott, elrepül, vándorol is, de te gondolom ebben megakadályozod, szóval a madár sorsa bánt, ha odakerülne. Amúgy agresszív faj, minden más vízi madárfajt elüldöz. Mivel növényevő, gondoskodnod kell arról, hogy a "nagy tavadban" olyan növények legyenek, ami fogyaszt. Nem tudom konkrétan mit.

Azért vagyok dühös, mert vannak emberek, akik mindenhatónak érzik magukat, ha én hattyút akarok tartani, akkor azt fogok mindenki más pedig kussol! Tárgyként, elszenvedő alanyokként tekintenek a körülöttük lévő világra, ami természetesen arra teremtetett, hogy az ő szórakozásukat szolgálja.

Ha mindenképpen meg akarod valósítani, akkor azt ajánlom, állatorvosokkal, madármenhelyekkel beszélj, ahol lehetnek tartósan sérült hattyúk, akik nem maradnának életben a természetben.

Magyarországon bármilyen vad/védett állat tartása illegális. Ha Szlovákiában élsz, neked kellene jobban ismerned a törvényeket, gondolom a nyelvet is beszéled.

2020. ápr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!