Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor vagy melyik hónapban...

Patrik Kása kérdése:

Mikor vagy melyik hónapban tojnak a verebek?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy veréb fészket és kíváncsi vagyok hogy mikor van nekik a költés időszaka. Vajon már kikeltek a fiókák. Egyáltalán van tojás benne. Sajnos zárt fészek ezért nem látok bele. Aki tud valamit írjon.

2020. ápr. 18. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
. Áprilistól augusztusig költ, évente akár három költés is lehetséges.
2020. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tojó 5–6 tojást rak, amelyeket kb. 2 hét alatt költ ki; a fiókákat mindkét szülő neveli, amelyek aztán 17 nap után válnak repülőképessé.
2020. ápr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor szerintetek már van fioka a fészekben? Mert írok egy naplót minden madárbol és bele kell írnom meg jegyzetelem őket.
2020. ápr. 19. 14:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Figyeld a fészket. Ha a két szülő jön-megy, akkor etetnek.
2020. ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, oké, köszönöm
2020. ápr. 19. 15:40
 6/9 A kérdező kommentje:
De kb így betudnátok löni hogy már van e fióka április elején kB 4 vagy 7 kor semmi nem volt a fészekben széna sem de most már van mert kilog a fészekből eddig csak az apuka verebet láttam az anyát nem de lehet bent volt segítsetek hogy azóta már van e fióka. Mert nem tudom meglesni őket csak egy példát hogy van e már valami abban a fészekben
2020. ápr. 19. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy van-e már fióka. Írd meg a tanárodnak azt is, hogy a felmelegedés miatt fel vannak borulva a dolgok, a fák virágzása, a madarak vonulása, fészkelése. Májusra valószínüleg kikelnek, sőt, lehet már most ápr. végén. Ha hallasz vékony csiripelő hangocskákat, akkor kikeltek.

Kérlek szépen ne háborgasd a fészket, mert ha a szülők észreveszik, akkor otthagyhatják, tojásostól, fiókástól, azok elpusztulnak. A madarak zargatása fészkelési szezonban természetkárosításnak minősül.

Messziről lehet lesni. Írd azt, hogy még tojások vannak, majd egy hét múlva/pár nap mulva kikelnek szép sorjában a fiókák(nem minden tojás egyszerre).

Addig is:

https://www.youtube.com/watch?v=GX7ik3du-sI

Ha érdekel is ilyesmi, akkor itt nézelődhetsz:

[link]

2020. ápr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha csak az apa repül, akkor az anya ül a tojásokon.

Ha mindketten jönnek-mennek, na, akkor már etetik a kicsiket.

2020. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ertem, persze nem piszkalom a feszket es messziről figyelgetem őket. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2020. ápr. 20. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!