Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Erre hogy lehet megtanínati...

Erre hogy lehet megtanínati egy galambot?

Figyelt kérdés

Sajnos nem találok sehol videókat hogy tanítsam a galambokat trükkökre.

[link]



2020. máj. 10. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Ez nem trükk, hanem belátásos tanulás egy formája. Egy etológusnak ez egy gyönyör videó :)


Mit csinál a galamb?

- nem éri el a kaját (éhes)

- valószínűleg nem tud repülni, mivel nem próbálkozik meg vele

- ugrani nem tudom miért nem ugrik

- rájön, hogy a doboz mozgatható


És itt ugrik a majom a vízbe, vagyis a galamb a dobozra!


Rájön és előre megtervezetten végrehajtja a feladatot, eltolja odáig a dobozt és rááll.


Erre nem lehet őket tanítani, a videó címe is tükrözi, hogy ez intelligencia teszt. Az IQ tesztek sem a tanulható, lexikális tudást mérik, hanem az agy logikai képességeit, ami adott.


Operánsan lehet őket is tanítani. Nagyon kevés kaját kell kapjon, de ha a kívánt cselekvés sorozatot végrehajtja (pl. szárnyemelés, fejvakarás) akkor kajával jutalmazni (max 1-2 szem). 2-3 alkalom után rájön és egyre gyakrabban fogja ismételni a mozgássorozatot.


Mondjuk nekem nem lenne időm ott ülni és várni, hogy mikor vakarja a fejét, ugyanis mindig jutalmazni kell a pozitív cselekvést, különben a kapcsolat elveszhet.

2020. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1:

Láttál te már galambot ugrani?

2020. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van egy mentett galambom is, azt szererném tanítani valami trükkre, mert nagyon szelíd. Próbáltam arra tanítani hogy ha rámászik egy dobozra, kap kaját. De esetleg klikkerrel lehetne tanítani? Vagy nem fog figyelni a hangra?

Avval tisztába vagyok hogy nem lehet őket úgy megtanítani mint egy kutyát, de csak pár egyszerű trükkre gonddolok.

2020. máj. 10. 15:58
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es galambot pont nem, de egy csomó más madarat igen (rigó, varjú, tyúk stb.) Lehet a galambok eleve nem tudnak, de ezt nem tudtam :)


Kérdező: klikkerrel nem tudom, de az kb egy univerzális eszköz az állatvilágban, varjaknál tudom, hogy nagyon jól működik.


A fenti módszerrel tanítgasd, de legyen mindig éhes, amikor tanítani akarod, és legyen mindig egyértelmű neki, hogy miért kapja.

2020. máj. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. máj. 10. 17:57
 6/6 anonim ***** válasza:

A galambok nagyon okos, értelmes lények de kicsit önfejűek is, büszkék mint a macska.

Már közel 12 éve nevelgetek egy galambot és megosmertük egymást már alaposan. Teljesen elvont emberi dolgokat is meg tudnak érteni, mint amikor turbékolni tanítottam.


Emberi szót tanítottam neki, azt, hogy "gyönyörű".


Épp úgy tanul beszémni mint a papagáj. Volt nekem olyan ,adár is régen.


Ez a galamb is figyelte a kimondott szót és tecsegtette a hangját ahogy próbálta utánozni.

Amikor már kezdte kimondani, akkor nem mindig tudta végig, hanem lerövidítve, hogy "gyönyű".


Erre mondtam neki jól, és mondtam ahogy ő mondta rosszul.

Erre nagy mérgeden nekem rontott és összevissza vert a szárnyával és csípkedte- téote a fülemet dühösen, hogy miért csúfolom ki? :)


Szokott bátran szabadon véleményt nyilvánítani mert úgy tanítottam, hocy ne legyenek ebben gátlásai, ne féljen kicsit se tőlem.


Egy másik alkalommal, már pár hónapos elmúlt és már nahyfiú volt, megvoltak a párzási ösztönei és volt párja is.

Ült az ajtón, én meg vicceltem vele,

mutattam a kezemmel a két párzó madár szimbólumot, ahogy egyik a másik hátán veri a szárnyát, végül aláborítja a farkát.. és megértette.

Egyből oda repült vadul és jól megvert és megtépte a fülem, hogy miért csúfolom.


Ahhoz, hogy bármire rá tidj venni galambot, előízör hatal

as barátságban kell legyél vele és feltétlen el kell fogadjon tőled mindenféle közeledést. Aztán jöhet a többi.

Utána lehet kialakítani az egyes alap igényeire (mint a táplálkozás), felépítheted az általad elvárt viselkedés formát, amit jutalmazással vagyis annak a megfelelő időzítésével lehet megerősíteni.


Galambot büntetni sohasem szabad, mert azzal a teljes bizalmi viszonyt fel lehet azonnal borítani.

2020. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!