Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Beteg vagy kimerült? Találtam...

Beteg vagy kimerült? Találtam az udvaron egy galambot, nem bírt elrepülni.

Figyelt kérdés
Amikor futni próbált előlem, akkor kicsit dülöngözve tette. Nem gubbaszt. Megnéztem a szárnyát és a lábát, semmi baj velük. A begye fényes, a lába piros, tehát egészségesnek tűnik. Az udvarra nem juthatott be gyalog, csak ha repült, gondolom vagy nagyon kimerült és leszállt ide, vagy a sólyom kergette, vagy a macska sebesítette meg, miközben a kerti tóból ivott, bár ezt kétlem, mert semmi seb nincs rajta. Betettem egy tágas ketrecbe, enni adtam neki jó minőségű galambételt és vizet. Rögtön elkezdett enni, biztos nagyon éhes volt. Az biztos hogy nem posta vagy valami más faj, sima városi galamb, nincs gyűrű se rajta. Nem mertem a többi sirályka és pávagalamb mellé tenni, nehogy megfertőzze őket ha esetleg beteg. Volt már dolgom városi galambfiókával, de egy legyengült vagy beteg galambbal még soha. Van valami tippetek hogy mit adjak enni neki hogy megerősödjön?

2020. máj. 12. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szükség lenne egy állatorvossal konzultálni. Pesten, Hortobágyon, Székesfehérváron tudok ajánlani.

Kondija milyen? (a szegycsontot kell megtapogatni,mennyire áll ki, mennyi hús van a mellkasán)

Széklete milyen? Zöldes/sárgás/barnás/fehér?

Amíg nincs diagnózis, sokat nem lehet tenni..Esetleg főtt tojás reszelve, egy kevés. Napraforgómagból keveset, mert terheli a májat.

2020. máj. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!