Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez így nagyon nagy pofátlanság?

Ez így nagyon nagy pofátlanság?

Figyelt kérdés
Na szóval, az van, hogy keresztapám azt mondta, hogy vesz nekem 2 papagájt. Hullámost vagy nimfát. Én igazából nimát szeretnék, de én olyan típus vagyok, hogy nem szeretem, ha sokat költenek rám az emberek. (azért sok, mert ugye kalitka is kell nekik) mondtam neki, hogy szülinapomra, meg a következő 2 névnapomra szeretném őket(szüinap 1 papagáj, névnap 1 papagáj, névnap kalitka). De ez azért így is sokba kerül nem? Vagy a hullámos olcsóbb lenne?

#papagáj #nimfa #keresztapa #hullámos #Ha lehet, gyors válaszokat kérek
2020. máj. 31. 19:11
A kérdező szavazást indított:
A hullámos olcsóbb (meg cukibb)
Maradhat a nimfa, nem pofátlanság
11 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Amennyiben nem az “asztalról veszi el” az összeget ezért hónap végén a családja elől (nyilvánvalóan nem), nem látom akadályát. :)

Örülj neki, hogy ilyen aranyos Keresztapád van. :)

2020. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként keresztapámnak nincs családja, apukájával(nagypapaámmal) él. Amúgy ez azt jelenti, hogy szerinted nem pofátlanság?
2020. máj. 31. 21:51
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi, most látom, hogy nem
2020. máj. 31. 21:51
 4/11 A kérdező kommentje:
Még jöhetnek válaszok!
2020. máj. 31. 21:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Először értelemszerűen a kalitkát kell megvenni és a felszereléseket (etetők, itató, szépia), berendezni, játékok, ülőrudak, hinta. (Tükör tilos!) Amíg madarak nem lesznek benne, rendesen olvass utána a tartásnak.

Egy nimfa átlag ára 2500ft, tehát a 2 kb 5000 ft együtt. Nem nagy pénz és megelőzhető lenne a depresszió és hasonló nem kívánatos viselkedésbeli probléma. Tehát egybe kérd a 2 madarat, még ha nem is szereted az ilyet. Vagy max 1-2 hónap különbséggel. 1 évet ne várj vele!

2020. máj. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt elfelejtettem írni, hogy egyszerre kérném őket, csak akkor következő szülinapomra meg névnapjaimra nem kapnék semmit. Öhmm... Mi az a szépia? Arról nem olvastam
2020. máj. 31. 23:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem, így már más.

Tintahal csont. Csőrkoptatásra, kálcium, mész, és egyéb ásványi anyag pótlása miatt kell.

2020. máj. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

A felszerelés nagy költség. Mindkét madárnak masszív, kis rácstávolságú, nagy alapterületű (nem feltétlenül magas) kalitkára van szüksége. Ezek újonnan 30 ezertől kezdődnek. Persze ki lehet fogni használtan olcsóbbat, jó állapotban. Sok játékot és berendezést magad is meg tudsz csinálni, pl. a természetes ágak még jobbak is nekik.


A hullámosnak sem kell sokkal kisebb kalitka, és maga a madár is néhány ezer forint, tehát ebben sincs nagy különbség.


Ha soknak tartod ajándékba kérni, kérd csak a két papagájt, vagy esetleg azt, hogy szálljon be a felszerelés vásárlásba, de ne az egészet fizesse.

2020. jún. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 suzal válasza:
100%
Na, azért újonnan egy megfelelő kalitka sem 30tól kezdődik. Újonnan már kapsz 10 ezer környékén is, ami tökéletes akár hullámos akár nimfa papagájnak. :)
2020. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 suzal válasza:
100%
Egyébként kedves kérdező. Akármelyik fajt is választod, ha törődsz velük nem fogod megbánni. Hullámos mellett főleg azzal szoktak érvelni hogy megtaníthatók beszédre, illetve hogy kisebb testűek. A nimfa papagájok viszont meg dallam fütyülésre taníthatók meg jobban, igaz egy pöppet nagyobbak Hullámos társaiknál.
2020. jún. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!