Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tehetünk még?

Mit tehetünk még?

Figyelt kérdés
Kislányom kapott 1 hím hullámost a meglévő tojó mellé.Ők2en nagyon jól elvannak,szeretiknegymást.A hím szelídítése azonban sehogysem akar sikerülni.Olyan riadt a madár,ha csak közelítünk a kalitkájukhoz,repdesni kezd,látható ahogy kétségbe van esve.Kezünket csípi, elmenekül előlünk,mindig fél,mindig riadt,kétségbeesettnek tűnik.Mint utólag megtudtuk,akitől kaptuk,döbbenetes helyen tartotta őt 2 napig.Kutyák vették őt körül,lökték,forgatták a földön a kalitkáját,állandóan szimatolták,kaparták,meg akarták őt enni.Mit tudnánk tenni,hogy közelebb kerüljünk hozzá?1 hónap alatt szinte semmit nem tudtunk elérni ezügyben.

2020. jún. 6. 07:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Türelem,mást nem tudtok. De ha párban lesznek nem biztos,hogy valaha is kezes lesz. Egyenlőre az is jó,ha már nem pánikol a közeletekben. Szegény nagy traumát élt át, egy darabig ne erőltessétek a fogdosást, csak érjétek el,hogy érezze, ti nem bántjátok, szokja meg,hogy egy benyúló kéz kaját,vizet,finomságot jelent és nem bántást. Ha már nem pánikol attól, lehet közeledni felé óvatos simogatással, de ne rögtön megfogni mert akkor szorult helyzetben érzi majd magát és bepánikol megint.
2020. jún. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a tojó ragaszkodik hozzátok, akkor könnyebb lesz a hímnek is bíznia bennetek. Mikor kiengeded őket repkedni, kezd el a szelidítést. A tojó hatására esélyes, hogy megtörik a jég és kialakul a bizalom a hímben is.
2020. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Békén kell hagyni, hogy magától közeledjen, akármennyi időt is vesz ez igénybe.

Persze gyerekkel nehezebb tudom, én is az voltam annakidején.

2020. jún. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!