Kezdőoldal » Állatok » Madarak » . Egy kiscsirkénk maradt...

M.mónika kérdése:

. Egy kiscsirkénk maradt illetve egy törpe nyulunk! Ezért hogy ne legyenek egyedül egy ketrecbe raktuk őket de sajnos tegnap mire kimentem a kiscsirkének a nyakát kirágta a nyúl! Mit tehetünk érte?

Figyelt kérdés
Tettünk rá sebhintő port de már már csak fekszik. Sajnos állatorvoshoz vinni nincs mód. Milyen gyógyszert lehet neki adni?

2012. aug. 27. 11:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vedd ki őt onnan, ha eddig nem tetted volna meg. Ha nem annyira mély a seb akkor talán életben marad. Adj neki vizet, illetve próbáld megetetni. Sok mindent nem lehet érte tenni :/
2012. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Nincs mit tenni, ha nem akarjátok orvoshoz vinni, neki annyi, gondolom nincs sebész a családban, aki mellesleg a szárnyasokhoz is értene.

Én nem tudom, kit mi vett rá arra, hogy egybe rakja őket, de javaslom, egy ideig hagyjon fel az állattartással.


Sajnálom szegény csirkét, biztosan nagyon szenved. KÉrjetek meg valakit, hogy csapja agyon.

2012. aug. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Látatlanul nem tudok mit mondani, de még egy kiscsirke is lehet nagyon strapabíró (egyede válogatja).

Én már vettem ki kutya szájából nem egyet. És nagy házinyúllal is tartottam őket egy udvarban, mindenféle incidens nélkül (bár egy szűk ketrecbe én se zártam volna össze őket)

2012. aug. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hát ha nem javul szerintem ne hagyjátok szenvedni:( Sok mindent nem lehet érte tenni.
2012. aug. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Etesd-itasd, hagyd hogy pihenjen, és persze, tedd külön dobozba, vagy kis ketrecbe!

Persze ahogy írod, hogy több kiscsirke is volt, kérdés, hogy a többi miben pusztult el, mert meglehet, hogy ez sem a nyak-kirágástól "van maga alatt", lehet, hogy az a betegség fogja őt is legyőzni, mint a többi kiscsibét is.

2012. aug. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kell csinálni egy jó pörköltet mind a kettőből és nincsenek ilyen gondok.
2012. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a sok választ!

Mivel sok kérdésetek volt íme a válaszok:

-nem volltak szűk ketrecben illetve a nyúl egy picike törpenyúl...

-A kis csirkék nem betegségben ˝mentek el˝ hanem éjszaka elszabadult a kutya....

-Persze azonnal kivettem és más ketrecbe raktam

-Egész nap etettem,itattam de sajnos semmi...

-Azt hogy agyon üsse valaki semmiképp nem akarom!


De szegény mára már fel sem tud állni sem menni...

Valakinek van valamilyen ötlete mit lehetne vele csinálni/milyen gyógyszert lehetne neki adni?

2012. aug. 27. 17:39
 8/20 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de nincs. Lehet, hogy gonoszul hangzik, de bármikor vehetsz kiscsibét, darabját 100-200 ft-ért. Ha lenne is gyógyszer számára, egyszerűen nem éri meg.


Ne vedd nagyon a szívedre. Ilyen előfordul. Ha továbbra is tartasz állatokat, majd megszokod.

2012. aug. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hogyha a fájdalomba nem pusztul bele, mosd meg a csibe nyakát langyos vízbe, majd bekenheted bepanhtennel, neugranormonnal. nekem az egyik papagájomat csípték majdnem agyon, de a bepanthentől meggyógyult.
2012. aug. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mind kettőtöknek, és a bepanten mennyi idő alatt gyógyította meg a madarad? Holnap reggel első dolgom lesz venni..:)
2012. aug. 27. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!