Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az öreg letojt és a fiatal...

Az öreg letojt és a fiatal még nem tojt gazdasági (japán) fürjeket meg lehet valahogy különböztetni?

Figyelt kérdés

Múlt hét vasárnap vettem 10 fürj tojót, az eladó azt mondta még nagyon fiatalok. Azt hozzá teszem, hogy az eladó nem tudta megállapítani a nemüket sem, azt mondta ehhez még túl fiatalok, holott már teljesen tollasak voltak akkor is, ezt furcsáltam is, mivel ha valaki egy kicsit is ért hozzá akkor tudja, hogy a tojók begye pöttyös a kakasoké meg sima barna. Meg a pontos korukat sem mondta meg csak azt hajtogatta, hogy nagyon fiatalok.

Mióta nálam vannak még nem tojtak és eszembe jutott, hogy lehet letojt öregeket árult és becsapott.

Tudom, hogy 6-7 hetesen már tojnak és azt olvastam 4 hetesen már szinte teljesen tollasak, szóval ha fiatalok ezek már 5-6 hetes körüliek lehetnek.



2020. jún. 11. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem értek hozzá, de szerintem pár cikk elolvasása után ki lehet deríteni.

Itt pl szépen leírnak mindent:

[link]

2020. jún. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már egy csomó ilyen cikket olvastam róluk a belinkeltet is és ebben sem és másikakban sem ír erről semmit, csak a nemek megkülönböztetéséről ír, de azt én is tudom.
2020. jún. 11. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:

"A fürjtojó általában 50–60 napos korra válik ivaréretté, ekkor már megkezdi a tojásrakást. A kakasok ivarérése pár nappal elhúzódik. Erre a korra a japánfürjek elérik kifejlett kori testtömegüknek 75-80 százalékát, vagyis a 170-180 grammot. Az ivarérés bizonyos mértékig a tartási körülményekkel és a takarmányozással is befolyásolható, fehérjében dúsabb takarmányozással pedig néhány nappal később következik be. Az ivarérés gyorsítása nem célszerű. A naposés növendékfürjek nevelésük során érzékenyen reagálnak a megvilágításra. Napos kortól ivarérésig, 50 napig, 16-17 órás megvilágítás szükséges."

A linkelt cikkből, ezért linkeltem be első sorban. Mérd le őket, abból kiderül.

2020. jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha 170-180 grammnál nehezebbek, akkor letojtak. Ha akkorák vagy kicsit könnyebbek, akkor fiatalok. Írtam, nem értek hozzájuk, de ezzel logikusan gondolkodva meg lehet állapítani.
2020. jún. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

6-7 hetesen csak intenzív tartás mellett kezdenek tojni. A mi fürjeink inkább 8-10 hetesen szokták megkezdeni a tojást.

A "letojt" azt jelenti, hogy csökken a tojáshozam, de attól még van tojás csak nem annyi mint egy fiatalabb esetében. Még a 3 éves fürj is tojik 3-4 tojást hetente ilyenkor. Szóval ha egyáltalán nem tojik akko az vagy kakas vagy fiatal tojó.

2020. jún. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5. Ez így nem igaz.

Tartottam már korábban is fürjeket 1,5-2 évig tojtak utána teljesen leálltak, amikor levágtuk őket még csak kis tojás kezdemények sem voltak bennük...

A súlyról meg annyit, hogy a múltkoriak is nehezebbek voltak 180g-nál (a legtöbb 200g körül volt) pedig azok 100%, hogy 6 hetesek voltak és már aznap volt tojás, hogy haza hoztam őket.

2020. jún. 11. 15:02
 7/8 anonim ***** válasza:
8%
Kedves kérdező, tartunk fürjet már pár éve. Tavaly voltak 4 éves fürj tojóink is, azok is tojtak 2 naponta, (télen 3 naponta) amíg végelgyengülésben el nem hulottak. Az intenzív tartásuakon legkésöbb 1 évesen túladnak, mert csökken a tojáshozamuk (ezeket hívják letojtaknak) ezek háztáji tartás, és megfelelő körülmények mellett azonban még szépen tojnak.
2020. jún. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó, akkor nálam miért csak 2 évig tojtak és utána semmit háztáji tartás mellett??

Hidd el, én is tapasztalatból beszélek...

Amúgy meg a cikkek is azt írják 1,5-2 évig tojik.

2020. jún. 11. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!