Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nemrég találtam egy rigó...

Dezsovagyokcs kérdése:

Nemrég találtam egy rigó tojást a kertemben fiatal volt 1-2 napos lehet, szerintetek infralápával ki lehet e keltetni?

Figyelt kérdés
Forgatni azt tudom ,a meleget meg kapja, lehet kikel.

2020. ápr. 25. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Most lehet, hogy lepontoztok, de szerintem ne foglalkozzál vele.
2020. ápr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lejetseges hogy kikel,építs egy kartondobozba fészket,és abba rakd az infralámpát majd takard le,és forgasd
2020. ápr. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet éppen, de életben tartani a fiókát, az nem fog menni.
2020. ápr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem fog kikelni, mert hő mellett pára is kell és mindkettőt csak tizedes keretek között mozoghat!
2020. ápr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Fészekben voltak, vagy csak úgy hempergett a földön?

A fészekben ott kéne hagyni..

Ha van időd napkeltétől napnyugtáig félóránként etetni a rigófiókát lisztkukaccal, kálciumporral, rovarokkal, akkor próbáld meg.

2020. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ugyebár kiesett a fészekből és nem tudtuk vissza rakni, kószagondolatként jött az ötlet és megpróbáljuk. Van ilyen időzitős konektor kimenet szoval nem egesznap megy a lámpa mindig melege van. Remélem 9-10 nap múlva kikel. Tudnank etetni mert otthon vagyok mindig, kukacot, rovarokat talalok a kertben, de horgászbolltban is biztos lehet kapni, 😁
2020. ápr. 26. 22:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kikel, akkor csontkukacot ne!

"A csontkukac (légy lárva) fertőzéseket terjeszt (döghúson fejlődik), a nagyon vastag bőre és a magas ammónia tartalma miatt gyakorlatilag emészthetetlen a madarak számára. Plusz.....horrorfilmbe illő módon a csontkukac, ha élve etetik meg a kismadárral - sajna szinte mindig ez történik - küzd az életéért, szó szerint elkezdi kirágni a begyét/gyomrát belülről, amibe a kismadár bele is pusztulhat."

Segédlet:

[link]

[link]

LISZTKUKACOT kell venni, kisállatkereskedésekben lehet kapni, ezenkívül főtt tojást, kálciumot (kálcium tabletta porrá törve, fél tabletta/hét, bele kell mártani az eleséget a porba)

2020. ápr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. ápr. 27. 18:50
 9/10 A kérdező kommentje:
Átvilágitottam lámpával és a közepe sötetebb lett az jót jelent igaz, hogy elkezdődött a magzat fejlődése?
2020. máj. 2. 11:58
 10/10 anonim válasza:
100%
Sikerült? :-)
2020. máj. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!