Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Verébfiókának mikor lehet...

Verébfiókának mikor lehet magot adni?

Figyelt kérdés
Ma találtam egy verébfiókát az udvaron és behoztam a házba, mert a testvérét sajnos megette a macska. Már eszik egyedül, de repülni nem tud. Az a kérdésem hogy mikor szabad majd magvakat adni neki? Van kanárim, annak az ételéből adhatok neki?

2020. jún. 19. 16:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mályi madármentőket hívd fel! Ők minden madáron segítenek.
2020. jún. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem lakom Magyarországon de azért köszi
2020. jún. 19. 17:45
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot adni telefonon is tudnak. :)
2020. jún. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Lisztkukacot és puliszkát(50%kukoricadara+50%búzadara) adok most egynek aki nálam van, almát, fürtös kölest, reszelt répát, kevés tehéntúrót és főtt tojást. Kálciumot is kapjon porrá tört főtt tojáshéj formájában vagy érdeklődj állatpatikában. Melyik ország?
2020. jún. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet kínálni a kanári magból is, de akkor kell szerezni pl.galamboknak készült emésztőkövecskéket. Romániában tudok segíteni. Ja és még adhatsz esetleg főtt rizset is, főtt búzát amíg kicsi.

Nem ártana elvinni madárhoz értő orvoshoz hogy miért nem tud repülni, mert hamarabb kellene repülnie mint ahogy magától eszik.

2020. jún. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Azért nem tud még repülni mert még nincs kifejlődve a tollazata, a farka még rövid. Nehezen, de eszik egy kicsit egyedül,de azért még etetem. Romániában élek.

Vannak galambjaim is, tehát emésztőt adhatok nekik, de a kanárinak is van homok tojáshéjdarabkákkal. Avval is próbálkozhatok?

2020. jún. 20. 06:20
 7/16 anonim ***** válasza:

Akkor fogjál neki legyeket(kis házi légy, ne adj neki zöldhátút), szúnyogot, szöcskét (sajnos ez kegyetlen, ki kell tépni a lábait), valamit kevés főtt tojást (friss legyen!).

Kisállatkereskedésből szerezz szárított szépiát, bolharákot, vörös szúnyoglárvát, készíts puliszkát 50%kukoricadarából+50%búzadarából(gríz), ne túl hígra, és keverd bele a bolharákot/szúnyoglárvát, valamint kaparj rá a szépiából is.

A galamboktól és a kanáritól is adhatsz emésztőt.

Amúgy én vásárhelyi vagyok, most Pesten élek. Ha megírod melyik megye, esetleg tudok ajánlani hozzáértő állatorvost is ha szükséges.

A magevők is eleinte fehérjével etetik a fiókákat, ezért kell a bolharák, szúnyoglárva stb.mert legyet fogni macerás, tudom.

Lisztkukacot meg sajnos nálunk nem lehet kapni, csak csontkukacot, azt viszont NEM SZABAD neki adni.

Szólj, ha segíthetek. Nálam a veréb már majdnem elengedhető.

2020. jún. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bocs, javítom: 2.bekezdés: szépiát, szárított bolharákot.
2020. jún. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Horgászboltban vegyél csontit! (légylárva) A múltkor peca közben nyitvahagytam, a nagyveréb meg kifosztotta tőlem 2 méterre!


De biztos ami biztos, előbb vágd el a kukacot, hogy ne éljen.

2020. jún. 21. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Miért nem csabad csontkukacot, ha lisztkukacot igen????
2020. jún. 21. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!