Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Talált a lányom egy verébfióká...

Donne kérdése:

Talált a lányom egy verébfiókát, elengedhetem már?

Figyelt kérdés
Másfél héttel ezelőtt talált a lanyom egy fiókát, az udvaron.Mivel a kutyám és a szomszéd macskák is megölték vna, így nem volt szivem otthagyni.Utánanéztem neten a gondozásának, etetésének, nemzeti parktol is érdeklődtem,de úgy vettem észre,annyira nem érdekli őket.és nem túl segítőkészek...madármentő is van, de elég messze, se ismerős aki arra járna, seaki bevinné, én pedig auto stb híján nemtudom bevinni.a másfél hét alatt aránylag sokat nőtt, eleve tollasodott mikor megtaláltuk, de már ugrál, repked, viszont néhol még kopaszkás, és magától nem eszik ha berakok neki kaját.szóval mivel vendéglátásban dolgozom, nem tul biztató 1 veréb, ami a végtermékét áltban a kezemre üríti vagy, netán kirepül,be a konyhára...mert hát munkába is hordanom kell magammal ...tud vki tanácsolni vmit, ?hurcoljam a kalitkába magammal? Vagy engedjem el, lesz ami lesz?(a kutyám most így kalitkástól felfalná) vagy tegyek be neki a kalitkába kaját, és hagyjam itthon?(magátol nem eszik, kb óránként etetem)
2019. jún. 20. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég 2 óránként etetni, de még nem maradna életben önállóan.
2019. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok csak én cinegefiókát nevelek. Addig nem szabad elengedni amíg önállóan nem ismeri fel a kaját és a szájába kéri. Repülni is tudnia kell. Az a gond, hogy elzárva ezt nehezen lehet elérni és nálad az udvaron nevelés a kutya miatt kizárt. Arra próbáld szoktatni, hogy önállóan egyen, igyon ha ez megvan akkor a kutyust elzárod és megpróbálhatod az elengedését, ha repülni is tud valamennyire akkor keress egy alkalmas helyet és engedd el. Én azért vagyok jobb helyzetben, mert a szabadban csinálhatom ugyanezt, viszonylagos biztonságban a ragadozóktól.
2019. jún. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha most elengeded, akkor 95% hogy elpusztul, és hiába volt az eddigi befektetett idő.

Én hurcolnám magammal, amennyiben a főnököm nem fenyeget kirúgással.

Amíg magától nem eszik, addig nem lehet elengedni.

Sztem nagyon közel van már az amikor el lehet engedni.

Kálciumot kapott eleget? Ha hiánybetegsége alakult ki, amiatt is késhet a repülés. Mit kapott enni?

2019. jún. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig főtt tojást, macskakonzervet, legyet, és tojáshéjat zuztam picit kalciumpótlásnak.Szöcske, tücsök, giliszta,lisztkukac beszerzését nem tudtam megoldani, a mai nap elég esős volt, így abban bízom, hogy reggelre tudok legalább munka felé menve gilisztát gyűjteni ...csontit nem lehet ,azt tudom, és este sötétedéstől nem etetem(nem is kéri)
2019. jún. 23. 23:44
 5/9 A kérdező kommentje:
És persze semmit sem élve +vízbe mártva....csakhát nemtudok semmit beszerezni...pezsgős, ízesítettkalcium tabletta valószínű nem megfelelő, azzal szerencsétlen megjárná, mert csak az van mindenkinek...kalitkában már szépen repül.viszont lehet vhol mezőn kellene majd elengednem vmi bokros résznél, mert itt rengeteg a macska....de amíg tudok várok az elengedésével, míg nem eszik önállóan...
2019. jún. 23. 23:51
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Darált magvakat, csipet túrót, is adhatsz, amúgy jó amit adtál. Én rovarpótlóként díszhalak számára készített fagyasztott szúnyoglárvát adtam a pépbe keverve a többi adalékhoz. Pezsgőtablettát természetesen ne adj neki.:D Az "enyém" tegnap repült ki végleg, úgy értem nem kéri már a kaját és csak percekre repül vissza, szerencsére társakat is talált a szomszéd kertjében, lehet, hogy a saját testvérei.
2019. jún. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos úgy néz ki, el fog pusztulni a mai napon, pedig több mint 2 hete nevelgettem :( :'(
2019. jún. 26. 10:53
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sajnálom, ennyi gondoskodás után megérdemelted volna, hogy lásd elrepülni.
2019. jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérzést...
2019. jún. 26. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!