Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS!Hogyan ápoljam ezt a madarat?

SOS!Hogyan ápoljam ezt a madarat?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Tegnap a kertemben találtam egy rigót aki nekirepült az ablaknak és eltört a szárnya.Ezt úgy láttam meg, hogy azt a szárnyát amivel az ablaknak repült vonszolta, hiába próbált repülni nem tudott.Megfogtam és egy nagy nyúl ketrecébe tettem, de tatámnak volt madara, majd ma megkeresem a kalitkát.Barna tehát tojó.Az állatorvos azt mondta helyrehozza a szárnyát, de csak hétfőn, mert nincs itthon.Ő a környéken az egyetlen állatorvos.A következő állatorvosért 2-3 órát kéne utazni.De mivel vasárnap van nem hiszem,hogy lenne valaki.A mi állatorvosunk pedig már jön holnap haza.Azt mondta, hogyha megcsinálja, amíg teljesen helyre nem jön vigyáznom kell rá.A madár még nem teljesen kifejlett ezt hozzátenném🙂Hogyan ápolhatnám profin?A válaszokat köszönöm!
2020. jún. 21. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Védett madár nem tarthatod magadnál, értesítsd a madármentőket ők gondoskodnak róla.

Itt egy térkép az egész országban rajta vannak a madármentők elérhetőséggel, a hozzád legközelebbit értesítsd.

[link]

2020. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Legjobb lenne eljuttatni a Bpi allatkertbe vagy az mmehez mert ott van madármentőhely. Amúgy rovarevő lróbalj neki ro arokat meg gisztat szerezmi és csipesszel betenni a csőrébe. Előtte mártd vízbe mert folyadekra is szüksége van. Vidd be a lakasba mert jkdeg van most kint és takard le nagyrészt a ketrecet hogy védve érezzr magát felhomályban és megnyugodjon. Valami puha dolkgra rongyra tedd rá a ketrecben. Ha nem eszik az szívás. De előfordulhat a stressz miatt. Lisztkukac is jó ételnek talán allatkereskedésbe kapsz vagy tücsköt de azt előtte meg mell ölni mert megharaphatja a madár száját.
2020. jún. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
1. Te nagyon nem vagy képben. Komolyan azt gondolod a madarmentők mindenhova kirohamgalnak helyszínre egy rigóért? Hát nem. Erre nincs kapacitásuk! De felhívni érdemes őket mert tanácsot tudnak adni.
2020. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
3. Amint írtam az egész ország területén vannak állomások és igen ha felhívja a legközelebbit kimennek...
2020. jún. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4+ vagy a kérdezőnek kell odavinni.
2020. jún. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
21%

Simán keress rá neten, 70-80% elhullás természetes madaraknál, ha leadnád, akkor rendeznék el, hogy menteni nem érdemes.


Itt fiókákra írják, de ez a hozzáállás a kifejlett madarakhoz is:

[link]

2020. jún. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6. Pont az ellenkezőjét írják...

Nézd itt van a plakát is:

[link]


A kérdező esete az utolsó felnőtt nem tud repülni madár...

2020. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
0%
Igen, mert ők elvégeznék a piszkos munkát! :)
2020. jún. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
0%
Egy sérült sast már kezelnének, de nem egy rigót...
2020. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Madármentő allomáson dolgoztam. Ragadozó madarakért előfordult hogy kinetünk ha utcan fogták őket rigóert soha. Viccelsz? Ki látná el őket?
2020. jún. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!