Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Mi bajuk a hullámos...

SOS! Mi bajuk a hullámos papagájoknak?

Figyelt kérdés

Most hoztuk őket egy ismerőstől, aki mint látszik leszarta mi van velük...

El fogom vinni őket orvoshoz, de hétfőn tudom csak. Elvileg a faroktoll nélküli 1 éve is már hogy ilyen. Mi bajuk van? Atka? A tollatlan tépi magának vajon vagy másik madár neki? Kapnak mindjárt mindenféle magot, zöldet, csőrkoptatót, almaecetes vizet és szét lesznek választva, 2-2 lesz külön kalitkában.

Ha esetleg tuti atka akkor holnap veszek rá olyan cseppet.


[link]

[link]

[link]


2020. júl. 9. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Barmelyik lehet, maganak is tepkedheti, de allatkereskedesben szamtalanszor szemtanuja voltam, hogy egymast terrorizaljak, az egyik a masik tollait tepkedi...

Allatorvos mindenkepp, a kulon kalitka atmenetileg jo otlet. Ha rendbe jottek, akkor mehetnek vissza egy NAGYBA.

2020. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Esetleg a fb-on is kérdezz rá egy csoportban, van egy pár.


Nem azért, hogy az itteni válaszolók ne tudnának hasznos tippeket adni, de több szem, többet lát.


Igaz, a csopikban sokszor előfordul, hogy mindenkinek van állatorvosi diplomája, és mégis száz variációt fújnak.



Lehet atka is nyilván, meg balhézhatnak is. Viszont nekem gyanús a csőrük is, meg az egyik papesz szeme körül, ami van.

Esetleg valami normális kaja is segíthet (lágyeleség+vitaminok).

Ha meg atka, akkor ivermectint szoktak rá alkalmazni.


De az elkülönítést én is jó ötletnek tartom.


Remélem, rendbejönnek! 🙂

2020. júl. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezeket én madaras dokihoz vinném, nagyon csúnya állapotban van a csőrük. Addig is válaszd őket külön.
2020. júl. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!