Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan talál oda egy postagala...

Hogyan talál oda egy postagalamb egy bizonyos helyre?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogyan talál haza, de hogyan lehet vele üzenetet küldeni valahova máshova, olyan helyre, amit nem ismer?

#postagalamb #madarak tájékozódása #Mátyás hollója
2020. aug. 4. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Van egy otthona, amit ismer, a világ bármely részéről hazatalál, de máshová nem megy, csak hazafelé. Tehát elviszed amikor utazol, és ha az otthoniaknak akarsz írni valamit hazaküldöd a galambbal, de ők nem tudják visszaküldeni.
2020. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Kegyetlen sport a postagalambászat. Van egy párja, aki hazavárja, ezért nagy távokat lenyomva életét kockára téve siet vissza hozzá.

Nemrég egy romániai postagalmb halt meg elgyengülés és ragadozótámadás miatt itt ahol lakom, 900 km-re az otthonától (a gyűrűszámból nagyjából kideríthető).

Ráadásul a galambászok úgy kezelik őket, mint 1-1 tárgyat, pl. vázát. Eltörik? Nem baj, veszek másikat. Nem veszik élőlény-számba.

2020. aug. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, így gondoltam én is. Azért merült fel a kérdés, mert olvastam, hogy háborúban is bevetették őket, amikor nem csak a jól ismert otthonukba küldtek velük üzenetet...amúgy nagyra becsülöm őket, csodás lények!
2020. aug. 5. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!