Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Házigalambot hogyan lehet...

Házigalambot hogyan lehet elzavarni?

Figyelt kérdés

Vettem egy házat és általában 10-15 házigalamb vagy az én tetőmön, vagy a szomszédén tobzódik. Ha csak ülnének, az nem érdekelne, de idegesítően kapargatják a cserepet, ami behallatszik, ráadásul összekuláznak mindent.

Ha megdobálom őket, akkor 10 perc után visszatérnek.

A szomszéd rakott ki műhollókat, de ezeket nem zavarja, simán leülnek mellé.


Valami bevált módszer érdekelne.



2020. aug. 9. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Légpuska mindent megold. :DDDDD
2020. aug. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2020. aug. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
2 macska...többet nem lesz galambod.
2020. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1. Lelőni nem szeretném őket, mert törvénybe ütközik.

2. Köszi, ezt olvastam. Az ultrahangos riasztó lenne kivitelezhető, de állítólag azt is megszokják.

3. Nem tud felmenni a macska, mert emeletes a ház. A fákra meg nem ülnek.



Az az érdekes hogy fészkük nincs, mégis itt parádéznak.


Köszi mindenkinek!

2020. aug. 10. 21:23
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Amit azon az oldalon ír, hogy RENGETEG fertőző betegség meg agyhártyagyulladás..persze, a világon a halálokok 98%-ért a galambok felelősek.

Lássuk csak: szalmonella, ornitózis, mycobaktérium. Ez a 3 ami konkrétan zoonózis. Általában azok kapják el, akik napi szinten madarakkal dolgoznak és nem tartják be a higéniai szabályokat. A szalmonellát meg hamarabb kapod el a vendéglőben. Allergia-sztem a parlagfű meg az üröm nagyobb probléma..persze, súlyos asztmás roham.

Szeretik terjeszteni a rémeket az embereknek, az emberek meg szeretik elhinni, anélkül, hogy utánanézzenek. Mert akkor félnek meg van amit utálni.

Az, hogy kaparják a tetőt, valóban idegesítő lehet, bár nem hiszem, hogy ez épp ANNYIRA hangos, elviselhetetlen lenne, és gondolom nem tart órákig.

Nálunk a nyest játszik minden éjjel a tetőn, legurul, ami úgy hallatszik, mintha egy betörő ereszkedne épp az ablakodhoz. Mégsem öltük meg, mert nem szeretünk állatokat ölni. Nem azért nem öljük meg, mert "törvénybe ütközik.."

Esetleg köteleket húznék ki a tetőgerinc fölé, hogy ne tudjanak leszállni, cd-ket felfűzni rá. A damilba belegabajodhatnak. És garantálom, hogy akkor nagyon erősen fognak kapargatni.

Az is lehet, hogy valakinek a postagalambjai, ha rajban közlekednek.

Ha ártasz nekik, a gazdájukkal gyűlhet meg a bajod.

2020. aug. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem a betegségek terjesztése zavar, hanem hogy összeszarnak mindent.

- Engem pont zavar a hang és az már elég indok hogy ne szeressem őket.

- Ha nyestem lenne, már nem lenne... Cuki kis állat, ameddig nem rágja össze a vezetékeket. Ha itt gurigázna, már biztos raktam volna ki élve befogó csapdát. (Egyszer tűzifával hoztak véletlenül egyet. Megfogtuk, aztán elvitték az állatvédők. De galambokat senki nem fog elvinni.)

- Nem a gerincre ülnek, hanem az aktuális árnyékos oldalon, random a cserepekre. Ezért is kaparásznak mert folyton csúsznak lefelé az idióták.

- Chipgyűrűt nem láttam rajtuk, szerintem nem postagalambok.


Ez a galamb téma egyébként elég megosztó. Úgy vettem észre hogy két tábor van. Vannak akik szeretik őket, mások szerint szárnyas patkányok. Átmenet nincs.


Eddig arra jutottam hogy kapnak ultrahangos riasztót, meg kínai, mozgó, elemes baglyot.

2020. aug. 17. 21:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi is vettünk nyest élvefogó csapdát, de nem lett volna hová vinni!

Felhívtam Pest megye kb.összes vadasparkját, állatmenhelyét, és mindenütt sajnáljuk de nem....választ kaptam. Kik vették át?

A galambok visszaszállnak, vagy jön helyettük új. De a nyesttel is így lenne.

2020. aug. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Helyi állatvédő szervezet volt.

Google kereső, első találat. Hívtuk és jöttek 1 órán belül.

2020. aug. 18. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!