Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 11 napja van nálam 2 házigalam...

11 napja van nálam 2 házigalamb. Ezidő alatt megtanultak repülni, így2-3nap múlva szeretném őket elngedni. Ha a talált helyen engedem el őket, a szülők megismerik őket? Tudnak majd gondoskodni magukról?

Figyelt kérdés
Mióta nálam vannak szépen önállóan esznek-isznak,de itt ugye eléjük van téve,nem kell keresgélniük.Nem tudom boldogulnak-e majd önállóan,de bízom benne.

#Házi galamb #postagalamb.
2013. aug. 20. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:

ha nem vagy bizos benne hogy értesz ehhez akkor vidd el a legközelebbi madár telepre (nem vagyok biztos benne hogy így hívják).

ott értenek hozzá az emberek és tudják hogyan kell őket elengedni hogy ne legyen baj.

2013. aug. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én régen több vadgalambot (szürke gerlét, vagy minek hívják) is gondoztam, akik egyedül maradtak. Én is elengedtem őket, amikor már tudtak rendesen repülni és elég nagyok voltak hozzá, de nekem mindig itt maradtak. Visszajártak enni, folyton itt ültek valamelyik oszlopon, ezért mi végül mindig vettünk nekik egy kevés eleséget és etettük őket. Aztán később, ahogy egyre idősebbek lettek, végül már egyre ritkábban jártak aztán egyszer csak nem jöttek többet.

Szóval szerintem félő, hogy vissza fognak járni hozzád.

A szülők szerintem már nem ismerik meg őket. Esetleg próbáld úgy, hogy adj nekik egyre több olyan ételt, amit odakint is megtalálhatnak. Illetve kezdd el szétszórni odakint a földön, hogy észrevegyék, hogy máshol az úgy van, nem tálkában. De valóban szerencsésebb lenne hozzáértővel konzultálni.

2013. aug. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos madártelepről nem tudok a környéken.Azért vinném őket a talált helyre,mert utána olvastam,hogy ha új helyen engedem őket el,az ottani galambok bántják őket.Próbálom őket úgy tartani,hogy ne sokat lássanak a környezetből(erkély),mert áruljuk a lakást,ezért nem akarom,hogy visszajárjanak majd.Napi pár órát kint vannak(szobában),hogy gyakorolhassák a repüést,ilyekor magokat is szórok pár helyre,hogy keresgéljenek.Csak féltem őket,hogy találnak-e majd ivóhelyet,élelmet.
2013. aug. 20. 19:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a legyeimmel voltam így hogy féltem hogy túl vadak lesznek nekik a vadlegyek, ezért vettem légykondicionálót.

Azt használták s jó erős legyek lettek s így nem lett baj.

2013. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!