Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem akar enni a kisfecske?

Nem akar enni a kisfecske?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Találtam egy kisfecskét, sajnos leszakadt a fészkük. A másik két kisfecske meghalt, egy túlélte.

Olvastam, hogy a már nagyobb, tollal rendelkező fecskéket 40 percenként kell etetni. Próbáltam léggyel etetni, a csőréhez érintettem, illetve utána óvatosan szétnyitottam a csőrét és belehelyeztem a legyet, mégsem ette meg. Hogy etessem ebben az esetben?



2020. aug. 15. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az MME oldalán, vagy a Mályi Madármentőktől szakszerű választ kaphatsz!
2020. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha azóta nem evett, akkor lehet, hogy már nem éli túl..

Egy lekerekített végű csipesszel le kell nyomni egy kicsit, hogy ne öklendezze vissza.

Lisztkukacot lenne jó adni neki, kisállatboltokban kapható. Mielőtt odaadod, roppintsd össze hogy ne éljen a kukac.

Eleinte vesződni kell vele, nekem is beletelt 3-5percbe, amíg beleimádkoztam egy kukacot a fecskébe, de végül sikerült.

Eleinte félóránként adj neki 3-4 kukacot. Egy idő után kérni fog.

Helyileg ez hol van?

Ha akarod, hogy biztosan túlélje, el kellene sürgősen juttatni tapasztalt emberhez, önkénteshez. Pár óra éhezés fiókák számára halálos. Ezen kívül melegben kell tartani, 25 fok körül.

Írj, ha kérdésed van.

Itt az országos lefedettség:

[link]

SÜRGŐSEN CSELEKEDJ!

2020. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, felnevelkedett?
2021. aug. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!