Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A sirályok emberre is támadnak?

A sirályok emberre is támadnak?

Figyelt kérdés
Este úsztam a Velencei tónál, messze a parttól ès több sirály alig 1-2 mèterre, nagyon megközelített,úgy láttam ha nem fröccsökölöm intenzíven őket megtámadnak.Ragadozó madarak ezek, előnyben vannak,èn a mèlyvízben,úsznom kell a karommal,lábammal,ők meg többen egyszerre az èles csőrükkel.Ha nem támadni,akkor mit akartak?

2020. aug. 26. 20:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Úgy tudom, igen, szoktak támadni. Állítólag még a parton is, ha közel megy az ember a fészekhez, bár az érthető. Hallottam már olyat is, hogy a vitorláson hajókázó emberekre is támadtak. Azt én sem tudom, miért.
2020. aug. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavartak már el a fészek közeléből. De nem értek hozzám, csak 1cm-re húztak el. Dankasirályok voltak amúgy (a barna fejű).
2020. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Nem támadnak emberre. Csak azt tették amit mindig is szoktak. Emberek közelében vannak, mert ők etetik őket vagy esznek, Megszokták, hogy a vízen a halászok halakat fognak ki, így a könnyű zsákmány reményében repkednek az ember közelében. Ahogy megszokták, hogy a tengerparton vagy vízközelben a turisták esznek, és akár ki is lopják az ételt az ember kezéből. De sima emberi támadásra még nem volt példa.
2020. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ezek a sirályok nem a közelemben barátságosan repkedtek,hanem egyre közelebb jöttek,nagyon megközelítették,nem tudom,ha nem fröcskölök felèjük intenzíven mi történt volna.Miből gondolod,hogy biztosan nem támadnak?Azt gondolták,hogy azért vagyok a vízben hogy őket etessem,kaját hoztam nekik?
2020. aug. 26. 21:13
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
Jaj, el ne sírd magad azért, mert az állatok nem félnek tőled. Ne aggódj, nem fogják ki kaparni a szemed, nem nyírnak ki.
2020. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ok,akkor sakkozni akartak?Esetleg golfozni?Azt gondolom,hogy nem a szemem akarták kikaparni!
2020. aug. 26. 21:45
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem támadnak szó szerint, hanem elijesztenek.
2020. aug. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ha ez volt a cèl,mitől akartak elijeszteni?Pont mellettem úszott a vacsorájuk az egèsz tóban?
2020. aug. 26. 21:56
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Idegen voltál a területükön.
2020. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez sirály. :D
2020. aug. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!