Kezdőoldal » Állatok » Madarak » HELP!? Az udvarunkon találtam...

HELP!? Az udvarunkon találtam egy tujafában kismadarakat (folyt. Lent)

Figyelt kérdés

amik reggel óta folyamatosan csipognak, valószínűleg valami elkaphatta az anyjukat. Sajnálnám őket, ha emiatt elpusztulnának, de gondozni nem tudnám őket. Kinek lehetne szólni, hogy megmentsék őket?

(köszi a válaszokat!)


2010. aug. 5. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Nem biztos, hogy otthagyta őket az anyjuk. Ne nyúlj hozzá a fészekhez! Ha viszont otthagyta, akkor nem tudsz tenni semmit, majd elkapja őket egy macska vagy elpusztulnak. Nem foglalkozik ilyesmivel senki, hacsak nem valami ritka fajta.
2010. aug. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
állatmenhelynek, madárkórháznak vagy állatkertnek... valakit aki közel van (nem tudom melyik váérosban vagy), guglizd ki és hivd fel
2010. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudod ez a kismadaraknál normális. A szüleik egész nap járnak etetni, de figyelnek rá h akkor repüljenek oda etetni amikor nem látja senki, így védekeznek a ragadozók ellen. nem kell kihívni az állatrendőrséget, ne piszkáld, ne menj a közelébe mert akkor ott hagyják a szülők és akkor ténleg elpusztulnak majd.
2010. aug. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Először is, mennyire kicsik? Még csupaszak vagy már nagyobbak és tollasak is? Mert ha az utóbbi, akkor lehet az is, hogy az anyjuk csak távolabb van hogy kicsalogassa a fiókákkat a fészekből. Bár ha nem hallod és látod sehol a szüleiket akkor lehet igazad van sajnos.:( Ha közel laksz hozzá, akkor mindenképp a hortobágyi madárkórházban próbáld meg, ott tuti beveszik őket. Vagy a legközelebbi állatkertben kéne megpróbálni. Amugy az egyik válaszolónak mondom, hogy ez sajnos nem így megy, hogy csak azt kell megmenteni ami ritka, mert pl. ma már a verebek is védettek, hála az emberek "áldásos" tevékenységének... Ha mégis megpróbálnád felnevelni őket itt egy kis segítség: [link]
2010. aug. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom mekkorák, mert tujafában van, annak is eléggé a tetején, és sűrűn vannak a gallyak, és nem akartam belepiszkálni, nehogy leessen a fészek, mert nem hallom pontosan honnan jön a hang.


Hát nem hiszem, hogy direkt hagyta őket ott az anyjuk, mert már reggel óta csipognak, meg még este sötétedéskor,és gondolom azért sötétbe visszament volna hozzájuk már.... :(


Holnap reggel megpróbálok mindent megtenni értük.

Köszönöm szépen a segítséget minden válaszolónak! :)

2010. aug. 5. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!