Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy galamb aminek gyürü van a...

Egy galamb aminek gyürü van a lábán, nálunk tanyázik már hetek óta. Mit csináljunk vele? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Már felvettem a kapcsolatot mindenféle galambos szervezettel, de mivel a gyürüje alapján nem póstagalamb, hanem csak egy sima házi galamb, nem nagyon érdekel senkit. Èn nagyon sajnálom, hogy itt ül, látványosan itt akar maradni, mintha be akarna költözni, vagy nem tudom. Már etetni is elkezdtük. Mit csináljunk vele? Èpítsünk neki galambdúcot, vagy mi legyen? Esetleg próbálkozzak tovább, hátha valaki adoptálja tölünk? Imádom az állatokat, de a galambokhoz abszolút nem értek.

#galamb #galambdúc #läbgyürü
2020. szept. 23. 07:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%

Én befogadnám és etetném:)

A gazdájának ha akár elő is kerülne nagy valószínűséggel nem kellene. Amelyik galamb elszokik annak kitekerik a nyakát.

Ha jó akarsz neki akkor tartsd meg. Kedves tőletek hogy foglalkoztok vele:)

Kell venni galambkaját neki, kenyeret ne kapjon.

2020. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nyertél egy galambot. :) Ő valamiért téged választott, nem ment haza. Egyébként igen, a galambászok nem foglalkoznak egy olyan galambbal ami nem ment haza mert nekik az tényleg értéktelen.

Viseld gondját, etesd itasd, legyen valami helye is.

2020. szept. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha amúgy is szereted az állatokat, szerintem tartasd meg, ha tényleg nem kell senkinek. Majd idővel belejössz a galambgondozásba. Keress róla infókat megbízható helyekről, biztosan találsz a neten olyan közösségeket is, ahol galambtartásban jártasabb emberek vannak, tőlük is kérhetsz tanácsokat.

A galamb kedves, ragaszkodó állat tud lenni, jól jársz vele.

2020. szept. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, szeretjük az állatokat, a világért sem szeretném, ha valaki bántaná azért, mert nem ment haza.

Igen, tudom, hogy kenyeret nem kaphat. Akkor csinálunk neki dúcot télire, majd kigooglizom, hogyan kell. Esetleg ha vannak ötletek, vagy tudtok belinkelni valamit, ami egyszerü, azt is szeretettel várom. Ès nem fog unatkozni, ha nem lesz neki párja? Vagy keres magának a vadgalambok között? Amúgy ez a házigalamb lyan mint a falusi kincsi macskák, hogy jön-megy, de hazajön aludni? Bocs a hülye kérdésekért.

2020. szept. 23. 19:10
 15/21 anonim ***** válasza:
Igen,párt biztosan fog találni. Napközben ellesz bár szerintem kevésbé fog eltávolodni hisz kaját nem kell keresnie. Egyébként nagyon rendes vagy!
2020. szept. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%
Tévedésben vagytok néhányan a galambot és eredeti gazdáját illetoen. Mivel azt írja nem postagalamb de gyűrű van a lábán akkor lehet valamilyen keringő fajta, ha tennél képet akkor még tudnám mondani. A keringőket pedig sokan röptetik, versenyeket szerveznek ahol nem a hazatérés a cél hanem az, hogy kinek a galamjai repülnek a leghosszabb ideig illetve a repülési stílus. Ezeknél előfordul, hogy olyan messzire jutnak a dúctól, hogy nem találnak haza, esetleg ragadozó elől menekült messzire vagy nagy magasságokban a szél is elfujja őket és nem találnak haza. Ezeket a gazdájuk legtöbbször szívesen visszaszerzné. De az igaz, ha kell a galamb akkor hagyd meg. Bár ha egyedül lesz akkor szerintem nem sokáig marad ott. Eléggé társas lények, csoportban érzik jól magukat, ha ilyet talál akkor lehet odaköltözik. Van némi esély, hogy ha párt talál akkor a párja jön vele de ahhoz az kell, hogy stabil helye legyen ahol otthon érzi magát és fészkelni tud.. Akkor talán.. Minden más esetben ha röpképes és egészséges akkor előbb utóbb tovabb áll..
2020. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Utolsó írhatok privát üzit?
2020. szept. 23. 21:22
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

16#!

10 évet foglalkoztam madármentéssel, nem egy, nem három, hanem sok postagalamb megfordult nálam.

KIVÉTEL NÉLKÜL lemondott róluk a gazdájuk!

Volt olyan, hogy 50 km-re lakott, és nem volt hajlandó érte jönni. Sokan pedig ha megtudták, hogy sérült, akkor többet nem válaszoltak az üzeneteimre.

Nem állítom, hogy minden galambász bunkó, de többségük az, és tárgyként kezelik őket, nem élőlényként. Beszokott máshova, igen? Nem baj, ha hazajön, kitekerem a nyakát-ez a hozzáállás.

Lehet, hogy továbbáll, de addig is jó, ha van egy kis otthona, ennivalója.

2020. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

16. 6.7. és 15. Vagyok.


Igen lehet hogy én még csak 1 éve foglalkozok galambokkal de ismerek 5-6+ galambászt,sok kb észre sem veszi hogy eltűnik egy ha meg el is általában le se sz*rják,van még úgy is jó sok. Szerintem inkább örülni kellene hogy egyáltalán valakit érdekel szegény sorsa.


Az pedig elég jellemző amit az előző írt a legtöbben tényleg csak tárgyként tekintenek rájuk,mint mondtam találtam egy sérült fiókàt,nem szerettem volna én bezsúfolni a másik 2 galambomhoz,de egyikőjüket se érdekelte mert milyen kis korcs.

2020. szept. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

18#

Örülök, hogy ilyen állat szerető ember vagy, én is szeretem őket. De sértés nélkül, a Te 10 éved alatt én több mint ezer fiatal postagalambot neveltem fel a szülőket nem számítva. Lehet picivel több mint amennyit Te mwntettél.. Ráadásul velük való napi foglakozassal, nem csupán mentéssel. De persze ettől szükség van rátok az biztos.

Kulomben írja a kérdező, hogy nem posta a gyűrű szerint erre én pedig, hogy lehet akkor keringő... Higy Te erre miért írod, hogy milyenek a postagalmbaszok azt nem értem, hisz akkor nem postarol van szó.. Na mindegy..


19#

Te mire is írsz? Hogy örülni kéne, hogy valakit foglalkoztat a sorsa.. Olvasd el már még egyszer mit írok, mert épp azt, hogy milyen feltételeknek kell meglennie, hogy a galamb maradjon.. Vagyis igyekszek segíteni.. Mindketten, 18 és 19 szövegértésből vannak még hiannyossagok. Olyanra reagaltatok amit nem írtam csak odakepzeltetek...

16os voltam..

2020. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!