Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi idősen és honnan...

Mennyi idősen és honnan érdemes hullámos papagájt venni?

Figyelt kérdés

Tenyésztőtől terveztem, de megnéztem állatkereskedésbe (jobb fajtába) és fiatal, szép madarak vannak ott is. Azt mondták 2 hónaposak. Igazából nagyon nem ismerek tenyésztőket, fogalmam sincs hol kéne keresni.

Azért akartam tenyésztőtől venni, mert kézhez szokott madarakat akarnék, vagy később se olyan nehéz őket kézhez szoktatni?



2020. okt. 2. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Minél fiatalabbat, hogy szokjon meg. Tenyésztőtől csak akkor, ha valaki ismeri és tudja, hogy rendes. Általában igyekeznek átverni az embereket.

Az üzletekben talán jobban átnézik őket. Én üzletből vennék, vagy ismerős tenyésztőtől, mindenképpen egy párt, egyedül sosem lesz boldog a madár.

2020. okt. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja igen kettőt szeretnék én is.
2020. okt. 3. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:

inkabb tenyesztotol, de nezz utana a papagajok koranak es nemenek meghatarozasanak, nappal menj amikor vilagos van es nezd meg, hogy tenyleg fiu es 3 honapos-e az a huli, akit a tenyeszto annyinak mondott. azert erdemes tenyesztotol venni, mert ok sokkal jobban ismerik azokat az allatokat, amiket tenyesztenek, tudnak tanacsot adni, kesobb is fel tudod ot keresni es kerdeseket feltenni es valszeg nm betegek a madaraik. az allatkereskedesekben az eladok csak arulnak, nagyreszuknek fogalmuk sincs az allatokrol, kalitkakrol, az allatok kajajarol, kb semmirol. persze vannak kivetelek. es az allatkereskedesekben az allatok nagyresze beteg is


ha akarsz venni hullamost, nyugodtan irj privatot, mert en is kb 2-3 honapja vettem egy part es lenne egy par dolog amit ajanlanek, hogy te is helyesen es az alap dolgokat megadva a madaraidnak tudd oket tartani♡

2020. okt. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem tenyésztő olyat adott, akinek francia vedlése volt..a boltból vettekkel sosem volt probléma, bár egyikük pár év múlva meghalt chlamydiózisban.

Szóval saját rossz tapasztalat alapján csak olyan tenyésztőtől vennék, akit jól ismerek, vagy ismerősöm megbízhatónak tartja.

2020. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!