Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan folytassam a szelídítést?

Hogyan folytassam a szelídítést?

Figyelt kérdés
Nimfáim vannak,és a tojómmal eljutottam odáig,hogy a kalitkán belül elfogadja tőlem a fürtös kölest,viszont még mindig fél a kezemtől.Kalitkán kívül mást is gyakran elfogad.Mi legyen a következő lépés?

2020. okt. 5. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok egy nagy szakértő, de szerintem ne nyúlkálj be a kalitkájába, hisz neki az a búvóhelye, biztonságot kell hogy nyújtson számára, hogy legyen egy olyan hely, ahol senki sem zargatja. Ha benyúlkálsz hozzá azzal megszűnteted a biztonságérzetét.

Lehet lepontozni ha nem így van, de ismerőseimnek van papagája, tőlük tudom ezt.

2020. okt. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, ahogy az első írja, nem a legjobb, ha benyúlkálsz a kalitkába. Ezt csak akkor szabad, ha már teljesen kézszelíd a madár és nem fél a kezedtől.

Akkor próbálkozz, mikor ki vannak engedve repkedni. Az nagyon jó, ha elfogadja kint is a fürtös kölest. Viszont ne te menj hozzá, hanem hagyd, hogy a madár kezdeményezzen. Ülj le, vegyél a kezedbe egy fürtös kölest és várj. Ne tegyél hirtelen mozdulatot, oda fog menni hozzád, rád fog szállni. Lehet, hogy nem rögtön, de pár nap után nagy rá az esély. A kölest helyettesítheted almával, főtt tojással, bármivel, amit nagyon szeretnek és esetleg te is bele tudsz enni, vagy legalábbis úgy csinálni, mintha ennél belőle. Nagyon csábítja őket, ha a gazdi eszik valamit. ;)

Ha már rád száll és rajtad eszik, el lehet kezdeni az ujjra léptetősdit. Az ujjad a madár és a kaja között legyen, hogy rá kelljen lépnie az ujjadra, hogy elérje a kaját. A szelidítés a bizalom elérése. Ha teljesen bízik benned, a simogatást is hagyni fogja, sőt, kérni. :D A párja is csatlakozni fog idővel, minél bátrabban közelít feléd a tojó, annál bátrabb lesz a hím is.

2020. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2020. okt. 20. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!