Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szabaduljunk meg a...

Hogyan szabaduljunk meg a verebektől?

Figyelt kérdés
Arra lettünk figyelmesek, hogy hétről hétre egyre több veréb van az udvarunkban az egyik bokron. Most már odáig fajult, hogy kb. 50 veréb reppen fel róla egyszerre, ha arra sétálunk. Nem csupán az a baj, hogy tiszta madárszar minden, hanem pár napja észrevettem, hogy az udvaron egyre több a hungarocell darabka. Ma kifigyeltem, elkezdték szétcseszni a szigetelést, amit már nem tudunk tolerálni. Van valamiféle riasztó megoldás, ami valóban működik is?

2020. okt. 14. 16:53
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

20, Ha még odút is teszek ki, nem fog még több ideszokni? Errefelé baromi sok veréb van.


Kutyánk van, és kergeti is. Múlt héten emiatt kellett az egyik autót políroztatni vinni...

2020. okt. 17. 14:17
 22/25 anonim ***** válasza:

#21, nem lehet biztosan tudni, hogy mi lesz. Az állatok népsűrűségét korlátozza az elérhető táplálék mennyisége. Szóval esélyes, hogy a verebek már eleve kimaxolják a létszámot. Ebben az esetben az odúval csak átirányítod őket, kaja nem lesz több, ők se lesznek többen.


De valóban lehet, hogy a fészkelőhelyek mennyisége az akadály. Szóval lutri, de ha olcsón össze tudsz dobni egy alkalmas odút (vagy eleve nem sok az ára a szigetelés javításához képest), akkor érdemes próbálkozni.


Hogy területfoglaló magatartás van-e a verebeknél (ahogy egy kutya is elhajtja a többit, ha az ő területére jön), azt nem tudom. De ha van, akkor verébbel lehet a legjobban a többi veréb ellen védekezni, és akkor megint segít az odú. Az én fejemben valahogy ez az alapértelmezett, de lehet, hogy tévedek.

2020. okt. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Csatolok egy linket :


[link]

2020. nov. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
23, Köszönöm, de sajnos a mű madarak semmit sem érnek. Vettem párat, de ezek a szemtelen dögök semmitől nem ijednek meg. A térfigyelő kameránkat is szétcseszték. :(
2020. nov. 15. 08:28
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
Akkor csak pátyolgasd őket.... Légpuska és fészek leverés, akár fiókákkal együtt.
2023. máj. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!