Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa Papagájhoz, tegyek be...

Nimfa Papagájhoz, tegyek be tükröt a vagy ne? Könnyebb megszelídíteni, ha egy másik papagájt teszek mellé?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne tegyél be, mert meghülyül, másikat ha beteszel, nehezebb lesz, mert nem nagyon fogod érdekelni. 1. egyet sezlidits meg egyedül, aztán veygél egy másikat, azt is szeliditsd meg, és aztán rakd őket egybe, de utána már inkább egymássaal fognak foglalkozni, de legalább nem fognak veled is törődni.
2010. aug. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tehetsz be tükröt az enyémnek is van,de viszont társat ne vegyél neki,hanem inkább sokat foglalkozz vele.Akkor megszelídül,sőt beszélni is megtanul.De viszont ha nincs sok időd foglalkozni vele akkor inkább vegyél párt neki hogy ne legyen egyedül.
2010. aug. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tükröt, ha van, dobd el jó, messzire. A papagájok társas állatok, csak a szívét töröd össze ha beteszel neki egyet, etetni fogja, és néha megizéli is! Ez tapasztalat sajnos.

Vegyél egy madarat, szeidítsd meg, de ha annyit nem tudsz vele foglalkozni, akkor a szelídítés után szerezz be neki egy társat, egymással ellesznek, és ha ügyes vagy akkor ugyanúgy elfogadnak téged is a "csapatba".

2010. aug. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tükrös dolog csak akkor igaz ha nagy tükröt teszel be neki.Az enyémnek max 3x3-as a tükre és nem eteti és főleg nem izéli meg! Néha megcsipkedi,de amúgy nagyon jól megvan vele.Lehet,hogy rosszul tudom,de nem hallottam még olyan papagájról aki abba halt bele hogy tükör volt a kalitkájában... De ha másik papagáj van mellette úgy nagyon nehéz lesz megszelidíteni...Szóval nemtom :/

A 2. voltam

2010. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nagyviri ***** válasza:
Az én nimfám állandóan verte a tükröt, vagy 2-3 darabot teljesen leamortizált. Amikor párt kapott, feledte a tükröt, és ugyanolyan szelíd maradt, amilyennek neveltük, és a párja is hamar hozzánk szokott. Esténként a férjem vállán alszanak el, onnan rakom őket a kalitkába. :)
2010. okt. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!