Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnám megszelídíteni...

Hogyan tudnám megszelídíteni a megszelídíthetetlent?

Figyelt kérdés

Van három papagájom. Az első kezes volt, volt egy párja, aki sajnos belepusztult a tojásrakásba. Neki vettünk egy pár, mert a depresszió jelei kezdtek rajta mutatkozni. Na ezzel az új papagájjal van gond. Annyira antiszociális, és félős, hogy lehetetlen vele még csak a szelidítést is elkezdeni. Ezzel a mentalitásával a régi szelídemet is félőssé tette, bár vele még mindig könnyebb. Azóta lett egy harmadik papagájunk is, aki viszont a vállamról eszik.

A fürtösköles módszer csak az első és a harmadik papagájnál működik, a második inkább nem eszik, ha arról van szó, hogy emberi kézben van a kaja.


Amúgy nem lett megfogva akarata ellenére soha, csak, mikor elhoztuk. De az mindegyik papagájommal megtörtént, mégis szelídek lettek.


Amúgy most lesz két éves a kis beszari.


2011. jún. 17. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem se vette el a törpém csak úgy a kezemből a kölest.Az első alkalomnál majdnem 1 órán keresztül tartottam ott a kezem míg elvette.Aztán egyre kevesebb lett,most pedig habozás nélkül megeszi a kezemből.Néha még megsimogatni is sikerül.

Ha nem válik be,akkor ajánlom a klikkeres megoldást,nézz utána,nagyon hatásos,biztos vagyok benne,hogy megszelídülne ha használnád!800-1500 Ft körül van az ára.

2011. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ismerem ezeket a módszereket, ültem mellette nem csak napokat, hónapokat is. De egyszerűen meglát (bármilyen embert), és látom a szemébe, h retteg, ha beszélek hozzá, nem néz rám, hanem a menekülőutat keresi. Másfél éve próbálkozom. Míg a két másik papagáj egyszerre eszi a kezemből a fürtöst, ő messziről néz, és mozgatja a csőrét, h enne ő is.. de ha közelítem felé, elkezd csapkodni és repkedni, addig nem hagyja abba, meg látja a kezem.
2011. jún. 17. 12:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Tényleg érdemes lenne kipróbálnod vele a clicker traininget. Pl.felé nyúlsz és ha elkezd repkedni ott hagyod a kezed amíg el nem fárad és meg nem nyugszik majd mivel nem eszik a kezedből a klikkelés után azzal jutalmazod hogy elmész a közeléből.
2011. jún. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó nagyon jól mondja.De csak akkor klikkelj,amikor már lenyugodott,egy helyben ül a rúdján,aztán a klikk után rögtön menj el távolabb.Az első néhány napban minden nap kb 10-20x ismételd meg ezt(hagyj szüneteket,ha megállás nélkül csinálod,csak még jobban megutál a madár). Sok szerencsét,írd le mit választottál szelídítési módszernek,no meg persze a fejleményeket. (:
2011. jún. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem mondani.2-3 nap,és tudni fogja a kicsike,hogy nyugton kell maradnia a közeledben.
2011. jún. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy csak most írok, és köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy a zöld kéz.

Kipróbálom a klikkert is, de előtte leírom, hogy mit csináltam vele hasonlót, hol ronthattam el? Szóval még az elején próbálkoztam vele úgy, hogy benyúltam a kalitba. Nem felé, csak be. Ekkor ő meghülyült, és csak akkor húztam ki a kezem, ha leült valahova (igazából annyira elfáradt az idegeskedésben, hogy le kellett ülnie). Majd vissza, de ő ugyanúgy folytatta. Olyan érzésem volt, mintha azt erősíteném benne, hogy ha benyúlok, és ő elkezd "hisztizni", akkor eléri a célját, és kihúzom a kezem. A klikker ehhez képest hanghatásban lesz más?


Amúgy közben a harmadik papagájom a karomon alszik, kicsit kezd bűntudatom is lenni, hogy a harmadik ennyire kötődik hozzám, követeli a figyelmem, ezért még többet foglalkozom csak vele, és öngerjesztő folyamat, hogy lassan elhanyagolódik a problémás Csuri. Így nehezebb lesz rá koncentrálni zavartalanul, de muszáj.

2011. jún. 18. 18:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem erősíthetted meg benne a hisztizést,mivel ahogyan mondtad,csak akkor vetted ki a kezed amikor már lenyugodott.Az az oka annak,hogy amikor újra betetted megint megőrült,hogy még nem jutott el a kis agyacskájához mit csinálsz.Ezért kell több napig ismételgetni a dolgokat,és egyszer csak rájön,hogy mi a helyzet.
2011. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igyekszem:) Ma már addig eljutottunk, hogy hajlandó volt odajönni a fürtösköleshez, ha a többiek is ott voltak, és szigorúan és kicselezhetetlenül elválasztott minket a kalitka rácsa. Én ezt haladásnak értékelem, úgyhogy NAGYON NAGYON KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET!!!!! Csináltam, amit tanácsoltatok, és bár abban a javulás nagyon nagyon minimális, tehát a kalitkán belül levő kéz még mindig baltásgyilkos, de még sosem evett a kezemből, és én ezt ennek tudom be.
2011. jún. 20. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!