Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1 méter magas és 50 cm széles...

1 méter magas és 50 cm széles ketrecbe össze lehet rakni 2 ausztrál zebrapintyet (hím+nőstény) illetve 2 hullámos papájt(hím+nőstény) ?

Figyelt kérdés

Egyelőre csak a 2 zebrapinty van itthon, elég nagy a ketrecük, vagyis a kalitkájuk, és egyik ismerősünk eladná a két hullámos papagáját. A kérdésem az lenne, hogy össze lehet rakni a két fajtát?

1 méter magas a kalitka, 50cm széles.



2020. okt. 21. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik fajnak sem jó. Mindkettőnek a hosszú kalitka lenne jó, a magasság másodlagos (úgyis a legmagasabb ágakon szeretnek ülni...
2020. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor még magasítjuk a kalitkát legalább 1 méterrel, és keresünk bele szép ágakat.
2020. okt. 21. 14:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A papagájok sokkal békésebb, nyugodtabb állatok, mint a pintyek. Őket zavarja a pintyek folytonos ugrálása, csivitelése. Vészhelyzet miatt én egy napra összeraktam őket (bár jóval nagyobb kalitkában), nem bántották egymást, a pinty jól is érezte magát, de a papagájokat láthatóan zavarta. Még azt sem szerették, hogy egymás mellett volt a két kalitka. Legfeljebb a nagy pinty-fürdést nézték csodálkozva :) Most a szoba két külön pontján vannak, és sokkal jobban érzik magukat. A papagájok mindennel óvatosabbak, lassabbak, reggelente aludnának. A pintyek hajnalban kelnek, meg nem állnak egy percre sem, és bármi újat látnak, abba azonnal fejest ugranak. Nagyon különböző habitusú a két faj, legalábbis a tapasztalatom szerint, nem tenném össze őket.
2020. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem jó őket összerakni, teljesen más a természetük. Mondom ezt úgy, hogy már volt mindkettő.

Kisállatboltokban sem rakják össze soha, állatkertben sem láttam pintyet papagájjal.

Két külön dolog kellene.

2020. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Oh, értem. Ezt sajnálattal hallom. Akkor inkább megmaradok csak a pintyekkel. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat
2020. okt. 21. 21:13
 6/11 anonim ***** válasza:
és mi lesz a papagájokkal?
2020. okt. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A hullámos papagájokat végül másnak ajándékozták el. Nem akartunk nekik rosszat, így inkább megmaradtunk csak a zebrapintyekkel.
2020. nov. 1. 13:11
 8/11 anonim ***** válasza:

elajándékozták? nem eladták?

Reméljük jó helyre kerültek

2020. nov. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát nekünk el akarták adni, viszont az unokatestvére kérte így odaajándékozták neki. A mi zebrapintyeink jól megvannak nélkülük is 😁
2020. dec. 9. 17:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. Mindegy, csak jó helyre kerüljenek. És ne szaporítsák őket
2020. dec. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!