Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagáj és barátpapagáj...

Fürzsuzsi kérdése:

Nimfa papagáj és barátpapagáj tartható együtt?

Figyelt kérdés

2020. nov. 10. 07:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A barátpapagáj egy nagyobb és erősebb faj, mint a nimfa. Könnyen leharaphatja a nimfa lábujjait az erős csőre miatt.

Külön kalitkában, esetleg szoros felügyelet mellett közösen reptetve tartható, összezárni őket viszont veszélyes. A barátpapagáj érzékeny arra ki kerül be az élőhelyére, így, ha az az idősebb madár, sok időt vehet igénybe, amíg megszokja az új jövevényt.

Mindenképp azonos fajtájú párt javasolnék a madarakhoz.

(Két barátom van, öt év különbséggel hoztam őket, így is egy hónap után mertem őket egy kalitkába tenni, felügyelettel.)

Mielőtt barátot veszel, hallgasd meg a a hangját, mert erős, sokszor nehéz elviselni, olvass utána, lépj be csoportokba, mert nagyon érzékeny állat és, ha unatkozik könnyen kárt tesz magában. Étkezésre is érzékeny.

2020. nov. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jaj, és 20-25 évig is élhet, szóval csak érdemes venni,ha nem unod meg pár éven belül. :)
2020. nov. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy súlycsoportúak. A barátok más fajokkal agresszívek lehetnek. Nem tudom hol tervezted tartani, de a benti tartást nem ajánlom, a hangja miatt. És remélem nem kell mondani, hogy minden papagáj faj minimum párban tartandó.
2020. nov. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!