Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van 1 par zebrapintyem. 4...

Szabolcs 79 kérdése:

Van 1 par zebrapintyem. 4 tojason ulnek felvaltva. Es ma a 14.napon szuletett 1 picurka a 4 tojasbol.van még 3 tojas amin ulnek. De latszik hogy a picur mozog es minden oke vele. mikor fogjak etetni a picurt es mit adjak nekik?

Figyelt kérdés
Pintyek

#Zebrapinty etetés
2020. nov. 18. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, de miért szaporítassz? Abszolút nem értessz hozzá! Alapból fel kell készíteni a szülőket, gondolom ez is elmaradt. Lágy eleséget kell adni a szülőknek (főtt tojás, minimum 20 percig főzve). Kb 20 percenként etetik a szülők a fiókákat, neked kell gondoskodnod arról, hogy legyen mivel etetniük. Sose hagyd bent sokáig a tojást, mert gyorsan megromlik. Ha a te felkészületlenségedből adódóan magokkal állnak neki etetni, az halált jelent a fiókára nézve. Kezd el főzni a tojást! Ilyen tudatlanul nem is értem, hogy gondoltad... Nagyon könnyű elcseszni valamit és az a fiókák, rosszabb esetben a szülők életébe is kerül. A fiókák megelőzhetők!
2020. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem olyan tragikus a helyzet. Valóban főtt tojást kell nekik adni (kettévágva, mert elsősorban a főtt sárgájára van szükségük (fehérje forrásként). Feltehetően már etetik a kikelt fiókát a begyükből felöklendezett, félig emésztett anyaggal és az u.n. begytejjel. Biztosíts nekik zöldeleséget is (saláta, uborka, frissen szedett (mosott) fű, alma gerezd és hasonlók.
2020. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem etetik?
2020. nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom miből vontátok le, hogy nem ad nekik megfelelő lágyeleséget, de ha valóban nem, akkor ezt tényleg pótolni kell. Nem kell félni, etetik a kicsit csak közben a maradék tojáson is kotlani kell, meg melengetni a kicsiket. Magát a folyamatot lehet nem fogod látni, mert a pintyek félősek, de fel fog tűnni, hogy többet esznek a szülők. A másik, hogy legyen friss víz, naponta legalább kétszer.
2020. nov. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Ezt a "nem értesz hozzá ne is csináld" dolgot hagyjuk már, főleg ha semmi információnk nincs. Igen, valszeg nem tapasztalt a kérdező, de pont azért kérdezi meg, ezzel szerez tudást és tapasztalatot.
2020. nov. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
A zöldekről még annyit, hogy inkább apróra feldarabolva, mert a hím hajlamos bevinni a fészekbe és ott berohad. Plusz legyen kálcium és ásványi anyag forrás. Szépiacsontot érdemes sajtreszelővel porrá őrölni és úgy betenni.
2020. nov. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

A magyar nép általában nem csak mindent tud, hanem mindent jobban tud. Szeret gyűlölködni, és levezetni a saját frusztrált idegességét másokon.

Miért csodálkoztok, hogy így reagálnak?

Csak annyit szeretnék tudni, kérdező, hogy etetik-e őket? Bár azóta valószínüleg meghaltak, ha nem.

Fiatal tapasztalatlan madárpár néha el tudja csellózni.

Miért nem válaszoltál legalább nekem?

2020. nov. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok. Már bocsánat, de ha állatot veszünk magunkhoz és az állatot szaporodni hagyjuk, akkor illik rá felkészülni. Mi ez amúgy, vita fórum?

Madártartásnál sok mindent el lehet cseszni. Sérült idegrendszer, életképtelenség, szétcsúszott láb, begy- és bélelzáródás, kannibalizmus, éhenhalás, rossz szülők esetén kézzel nevelés, megfázás, bakteriális vagy vírusos fertőzés, vitaminhiány stb. Ez mind előfordulhat és ez csak pár alap példa volt. Gyereket sem vállalunk úgy, hogy nem készültünk fel rá. Engem nem a rossz szándék vezérel, mégha egyes válaszolók úgy is vélik...

2020. nov. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mind a 4 zebrapintyem tojasi kikelt. A picurok mar 4 napossak es jolvannak a szulokkel eggyutt. Es felvoltak keszitve!!!!! Kaptak es kapnak is lagyeleseget. Tojast is 😊. Almat. Fürtös köles. Repa stb es imadjak.naponta 3 szor kapnak friss vizet is. Szoval aki azt irta hogy nem vagyok felkeszulve az rosszul gondolta. En csak kerdeztem hatha valakinek még van mas otlete is. De sokan egybol letamadtak. Szomoru

Amugy sok madaram van.vannak papagájaim. Kanári madaraim is es stb. Es mindenki jolvan es mindenki kap vitamint. Szep napot mindenkinek 😊

2020. nov. 22. 11:58
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Csak, hogy itt is reagáljak, kedves kérdező! Abba bele gondoltál, hogy mennyi tudatlan madártartó van, aki szaporít és döglenek bele a madarak a hozzá nem értésbe? Tudod hány esetben kellett már elmagyaráznom, hogy ki mit csinál rosszul? Legközelebb fogalmazz érthetően, alaposan és ha valaki a madarak érdekét tartja szem előtt, akkor tiszteld már meg annyival, hogy normálisan közlöd, hogy van tapasztalatod, csak tanács kéne. Az a szomorú, hogy semmi konkrétat nem írtál, én meg jót akarok, erre még neked áll feljebb. Ja, biztos velem van a baj. Legalább ne kereskedésben végezzék szerencsétlenek.
2020. nov. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!