Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megvan fázva a papagájom,...

Megvan fázva a papagájom, voltam állatorvosnál is, kapott gyógyszert, de még most is szoktak lenni légzési problémái, várni kell egy kicsit még kigyógyul és idővel elmúlik?

Figyelt kérdés
Néha a Nimfa papagájom (még fiatal és ha jól tudom nem ivarérett tójó) Néha ha közelebb vagyok hozzá és ül egy faágon hallom hogy veszi a levegőt a csőrén, kicsit szokta csak nyitva tartani, régen köhögés is volt, de az már nagyon ritka. Egy gyógyszert kaptam az állatorvostól amit kb 2 hétig adtam neki, azt mondta az orvos akármeddig adhatom neki és a párja is nyugodtan kaphatja ezek mellett. Ezek mellett igazából semmi baj, eszik és iszik rendesen, ő alapvetően eddig is nyugodt papagáj volt. És még az így utólag eszembe jutott, hogy valóban rossz jel ha nem 1 lábon pihen? Volt régen is egy papagájom, neki nem volt semmi baja és mindig 2 lábon pihent, de semmi baja volt, aktív madárka volt.

2020. nov. 23. 18:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Ahhoz, hogy konkrétabb választ kapj, néhány kérdésre válaszolnod kéne: Hogy/hol fázott meg? Mióta van nálad? Tenyésztőtől való, vagy kereskedésből? Mióta beteg? Tollazata, ürüléke milyen? Milyen gyakran takarítod? Mennyire poros vagy madárhomokos a helye? Orra, csőre, füle tiszta? Nem váladékozik? Ki szoktad engedni repkedni? A magkeverékben amit kap, van mogyoró, dió vagy szotyi? Milyen gyógyszert kap, mire adta az állatorvos? Egzós dokinál voltál vele? Párja van? Nála valami tünet?

Nem szent írás, hogy 1 lábon kell aludnuk. De igen, egy egészséges madár javarészt 1lábon alszik.

2020. nov. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Csak te voltál állatorvosnál vagy vitted a papagáj is?
2020. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Papagájt*
2020. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Csak én mert az elmondottak alapján az orvos biztos volt abban, hogy megfázott, ajtó mellett voltak egyszer és valószínűleg huzatot kaptak, de a párjának semmi baja. Az orrán semmi váladék nincs, a csőre is teljesen tiszta a füle is, repkedni még nem voltak kint mert nem régóta vannak nálunk. Szotyi ritkán van a magkeverékben, főleg más magvakat kapnak. Tenyésztőtől vannak mind a ketten a másiknak semmi baja. Tollazata is fényes. Hetente 2x-3x takarítom őket. A gyógyszerről annyit tudok, hogy 1 liter vízbe kell csepegtetni belőle 1ml-t. Ha minden igaz ez antibiotikum. Sima állatorvosnál voltam csak, sajnos a közelben nincs egzotikus. :/ Ez a betegség pedig nagyjából 2 hete áll fent, de javult az állapota.
2020. nov. 23. 19:16
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

A kutyás-macskás orvos sajnos nem jó. Értem, hogy nincs a közelben egzós doki, sajnos nagyon kevés van az országban. Viszont találomra, látatlanul nem adunk semmilyen gyógyszert, nem is értem az orvost. Ha valóban antibiotikumot adott, azzal még kárt is okozhat a madárnak, főleg, ha korlátlanul adhatod. Ilyen nincs, tehát vagy az orvos hülye, vagy nem antibiotikum. 2 hét gyógyulási idő sok, szövődményei lehetnek, ha így folytatódik. Az ürülékéről nem írtál, az figyelni kell, abból látszik, mekkora a gond.

Almaecetes vizet kell adni, vagy szőlőcukorosat. Gyümölcs és zöldség mellett vitamint is kapjon, szépia legyen előtte. Ha van infra lámpád, az nagyon jó ilyenkor. Ne égesse és ki tudjon menni alóla, ha melege van. Meleg helyen legyen, semmiképp ne érje huzat. Megfázásra nem kell semmilyen gyógyszer, csak immunerősítés és melegben tartás. Ha bármilyen negatív változást tapasztalsz nála, akkor mindenképp egzós doki kell. Ha meggyógyult, akkor viszont engedd ki repkedni, mert ha sokáig nem repülnek, legyengül az immunrendszerük és azon kívül, hogy elsorvadnak az izmok, egy újabb megfázás is elég, hogy elveszítsd.

2020. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jajj, bocsi az ürülékkel is teljesen rendben van minden. Megpróbálok keríteni a környéken olyan dokit akkor aki foglalkozik egzotikus állatokkal, hallottam, hogy oda legjobb elvinni ilyen esetben, de sajnos nem tudtam, hogy s mint kéne. Meg esetleg ha eltudnám vinni dokihoz, hogy tudnám befogni? Sötétben esetleg törölköző és úgy berakom egy külön kalitkában amiben eltudom szállítani teljesen letakarva?
2020. nov. 23. 21:18
 7/16 A kérdező kommentje:
Valószínűleg akkor nem az, annyit mondott csak az orvos, hogy ez nem árt se neki sem a párjának. Szóval remélhetőleg nem lesz bajuk tőle.
2020. nov. 23. 21:19
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot!
2020. nov. 23. 21:19
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán nem szelíd, akkor nem lesz könnyű dolgod. Először is, szállító ketrecet kéne beszerezned. Ez azért hasznos találmány, mert a madár kb mozdulni sem tud benne. Stressz helyzetben, ha szállítás közben megijed csapkodni fog. A szállító ketrec megakadályozza, hogy megsebezze magát, vagy kitörje a szárnyát, lábát. Utazás közben le kell takarni a ketrecet, a stressz és a megfázás elkerülése végett.

Pl.:

[link]


Félhomályban próbáld elkapni, a teljes sötétség azért nem jó, mert ha ráhozod a frászt, megállhat a szíve. Kesztyűben, vagy vékony törölközővel, ruhával fogd meg, ne hirtelen, hanem fokozatosan. Véletlenül se szorítsd meg és vigyázz, mert megcsíphet.

2020. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

A fokhagymában van antibakteriális hatás, mi a kanárinknak tettünk be a kalitkájába. Apróra vágva egy tálban, naponta cseréltük. Egy idő után megette és fokhagymaszagot lehelt ránk:))

Nem viccelek. Próbáld meg. Éjszakára takard le a kalitkát, hogy üljenek a fokhagymában.

EMELLETT természetesen volt állatorvosnál.

Az antibiotikum nagyon megviseli az emésztőrendszerüket. Ha egy kicsit is túl van adagolva, belehalhatnak.

2020. nov. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!