Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájom öklendezi...

A hullámos papagájom öklendezik! Beadhatom neki azt a gyógyszert, amit fél éve kaptam az állatorvostól?

Figyelt kérdés

Még fél éve elvittem állatorvoshoz, mert felöklendezte a magokat, akkor kaptam gyógyszert (fecskendős gyógyszert gombára), de azt mondták, csak akkor adjam be, ha másnap is ezt csinálja.

Mintha megérezte volna ezt a madárkám, másnap már semmi baja nem volt, de most elkezdett megint öklendezni és most elég sűrűn.


2018. máj. 26. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ugyanaz a baja, adhatod neki ugyanazt a gyógyszert, ha még nem járt le a szavatossága.
2018. máj. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem lenne jó döntés...


Eleve kérdés hogy öklendezik azaz természetes módon etet vagy öklendezik azaz hány? Mivel csak az utóbbi probléma.


Ha hány akkor viszont azt sok dolog is okozhatja és normális orvoshoz kellene vinni aki ért is hozzá. Azaz SZAKorvoshoz(madarakra vagy egzotikus állatokra szakosodott orvos) aki végez vizsgálatokat és nem találgat, nem a megszokott hülyeséget írja fel ami vagy segít vagy nem vagy éppen árt a madárnak...


Szóval nem gyógyszerezni olyannal amire nem is biztos hogy szüksége van hanem el kell vinni szakorvoshoz aki kivizsgálja.


Addig is amíg nem jut el orvoshoz tegyél almaecetet a vizébe, 1 teáskanálnyit fél liter vízbe.

2018. máj. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ az első hozzászólónak. Igen, ebben nem vagyok biztos, hogy jó-e még. Lehet, hogy inkább megint elmegyek az orvoshoz.


Második hozzászóló! Itt te vagy az, aki találgat, ugyanis egy szóval nem írtam, hogy nem szakorvoshoz vittem. Madarakra szakosodott orvoshoz vittem, aki megvizsgálta, vett a begyéből mintát is, és az alapján mondta a gombát (pontosabban kialakulóban lévő gombát).

És nem természetes módon öklendezik.

2018. máj. 27. 02:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz, ahogy a #2 írta, ezer októl öklendezhet egy madár. Nem biztos, hogy megint attól csinálja, mint múltkor.

Másrészt vannak gyógyszerek, amik folyamatosan bomlanak-átalakulnak felbontás után, és van olyan is, ami mérgező anyaggá válik egy idő után, ezért tanácsolom, hogy semmi képpen ne add be neki a fecskendő tartalmát.

2018. máj. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már kaptam másik gyógyszert! Egyelőre most úgy néz ki jól van a madárka!
2018. jún. 5. 03:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!