Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megvan fázva a papagájom,...

Megvan fázva a papagájom, voltam állatorvosnál is, kapott gyógyszert, de még most is szoktak lenni légzési problémái, várni kell egy kicsit még kigyógyul és idővel elmúlik?

Figyelt kérdés
Néha a Nimfa papagájom (még fiatal és ha jól tudom nem ivarérett tójó) Néha ha közelebb vagyok hozzá és ül egy faágon hallom hogy veszi a levegőt a csőrén, kicsit szokta csak nyitva tartani, régen köhögés is volt, de az már nagyon ritka. Egy gyógyszert kaptam az állatorvostól amit kb 2 hétig adtam neki, azt mondta az orvos akármeddig adhatom neki és a párja is nyugodtan kaphatja ezek mellett. Ezek mellett igazából semmi baj, eszik és iszik rendesen, ő alapvetően eddig is nyugodt papagáj volt. És még az így utólag eszembe jutott, hogy valóban rossz jel ha nem 1 lábon pihen? Volt régen is egy papagájom, neki nem volt semmi baja és mindig 2 lábon pihent, de semmi baja volt, aktív madárka volt.

2020. nov. 23. 18:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A fokhagyma maximum 2 napos kúraként adható. Azon kívül, hogy irritációt okoz a nyelőcsőben, begyben, vérszegénységet, ritka esetben halált is okozhat. Egyébként minden hagymaféle kerülendő a kéntartalmuk miatt, szóval csak óvatosan.
2020. nov. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat, hogy a chili paprikát meg az erős paprikát is megeszik, és szeretik. Ez igaz?
2020. nov. 24. 08:55
 13/16 anonim ***** válasza:
Madárfüggő. Erős ízt nem éreznek, adható erős paprika. Viszont az enyémek nem eszik meg. :D
2020. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Cayenne bors nagyon sok mindenre jó nekik, fűszer részlegen kapni lehet sok helyen. Hagyma félék kerülendők, bár az igaz,hogy levegőt lehet vele fertőtleníteni,de ne férjen hozzá a madár. Egzotikus állatorvost telefonon érdemes lehet megkérdezni a továbbiakról. :)
2020. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a sok tanácsot és tippet! Megfogadom ezeket! :)
2020. nov. 24. 12:55
 16/16 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott, torokatkája a volt a Vilikének (a kanáris), az orvostól kapott cuccok nem igazán működtek, de a fokhagyma jót tett. Főleg miután enni kezdte. Ez csak egy tapasztalat.
2020. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!