Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi baja lehetett a rigónak,...

Mi baja lehetett a rigónak, miért halt meg?

Figyelt kérdés

Ma elmentem sétálni a kutyusommal a városban. Az egyik panel alatt egy rigó feküdt, odamentem hozzá, láttam, hogy kapkodja a levegőt, közben tátogott. A pozíciójából levontam a következtetést, miszerint leeshetett. Na de egy kifejlett rigó? Azonnal felvettem a földről, és jéghideg volt, tudtam, hogy ki van hűlve. Magamhoz szorítottam, és siettem haza. Mivel kissé messze lakom onnan, így is 20 percig tartott mire hazaértünk, pedig siettem. Hazaérve levettem a nadrágomat és abba bugyoláltam be, ugyanis rám főtt konkrétan, és elég meleg volt. Langyítottam egy kis vizet, kupakba átöntöttem és amikor tettem volna a csőréhez, akkor éreztem, ahogyan a tenyeremben megmerevedik. Lábait kinyújtotta, és ilyen ijedt tekintete lett. :( Valahogyan láttam a szemein, hogy ennyi volt. Olyan mattos lett a tekintete. Mintha nem is Ő lett volna az. Utána hiába masszírozgattam a hasa körül, a feje lenyeklett...


Azon gondolkodtam, hogyha nyáron zuhant volna le, nagyobb eséllyel túlélte volna? A kihűlés biztos legyengítette. :(


2020. nov. 26. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok oka lehet, például sokszor nekicsattannak az üvegeknek, ablakoknak.
2020. nov. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetett akár belső vérzése is
2020. nov. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Belső vérzésre gondoltam én is. De szerintem a hideg idő is rátett egy lapáttal.
2020. nov. 26. 14:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, de azt le kell írjam, hogy a szomorú végkifejlet ellenére nagyon szívmelengető volt olvasni a kiírásodat.


Olyan jó tudni, hogy vannak még ilyen jószívű emberek mint Te, ebben a kegyetlen világban. Akik még egy apró kismadarat sem hagynak a sorsára, hanem segíteni próbálnak rajta. Remélem tudod, hogy 100 emberből kb 95 simán elsétált volna szegény kis rigó mellett, vagy odaadta volna a kutyájának játszani.


Borzasztósan sajnálom szegény madarat, de egyben szerencsésnek is tartom, hogy rá találtál, és legalább valaki gondoskodott róla élete utolsó perceiben.


Nagyszerű ember vagy, maximális Respect Neked!

2020. nov. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi, 4-es... Bár ez lenne az alap, szerintem.

Tavaly egy megkínzott macskát találtam. Ott aztán tényleg elsétált mellette mindenki, pedig keservesen nyávogott. Már szinte minden ember csalódás számomra (is).

2020. nov. 26. 14:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kihülés miatt pusztult el, nem tudtad volna sehogy sem megmenteni. A tátogás sok mindentől lehetett. Belsővérzés, agyrázkódás, tüdőgyulladás, megfázás, bélcsavarodás, begy- vagy bélgyulladás, vírusos vagy bakteriális fertőzés, májrepedés....
2020. nov. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Uhh... :(
2020. nov. 26. 14:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos valószínűleg ablaknak csapódott. Van amikor csak agyrázkódást szenvednek, van amikor összetörik magukat. Lehet átszúrta a tüdejét egy borda pl..

Szegényeknek nagyon rossz a világ, amit létre hoztunk. Nálunk is meghalt egyszer egy azonnal, akkora erővel csapódott az ablaknak, kitört a nyaka. De szerencsére ez az egy volt így.Sok madarat mentettünk sikeresen is.

2020. nov. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
:(
2020. nov. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!