Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madarászok valami ötlet?!

Madarászok valami ötlet?!

Figyelt kérdés

Van egy bizonyos madár! Panelban lakunk és egyszer a hangjára lettem figyelmes. Utána persze mindig hallottam minden áldott nap , minden este , de csak a nyári hónapokban.

Fateromat is kérdeztem milyen madár lehet , de ő erre ennyit válaszolt : ez hinta nyikorgás.

Konkrétan ugyan olyan sípoló hangja van amit 1-2 mp hosszan hallat. Közte van egy kis szünet és ez így meg vagy 2 órán keresztül.

Legtöbbször hajnal 1 és 2 között kezdi el és 3-4körül abbahagyja. Egyszer sikerült meglátnom éjszaka mikor kémkedtem utána , és olyan nagy fekete volt mint egy holló. Ennyi infóm van róla.

Egy parkban hallom mindig , de amióta elköltöztünk nem mindig jön elő , sőt idén eddig egyszer sem hallottam.

Valaki segítsen!!!


19F


2010. aug. 11. 18:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Varjú nem lehet? Ismerek valakit, aki felnevelt egy varjút, és az is mindenféle hangot utánozott, a gyereksírást, kutyaugatást is.
2010. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%
Ez bizony a Chupacabra lesz:/
2010. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

hát nem tudom , hogy varjú-e , előfordulhat.


hát nem hiszem hogy a csupakabra volt :D

tetemekről nem jött bejelentés , hacsak újabban átszokott az emberekre a kecskékről.

Bár a beton dzsungelben sincs valami sok kecske.

Na mind1 ez nem derült ki :(

2010. aug. 11. 19:27
 4/22 anonim ***** válasza:
Nekem egyből a denevér jutott eszembe. De az sokkal kisebb mint egy holló, nem tudom mennyire láttad jól. A hang stimmel, az időpont is. Szerintem denevért láttál.
2010. aug. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Hát ha faterod nem viccelt és ő télleg azt hitte, hogy egy hinta nyikorog, akkor télleg lehetett egy varjú vagy holló, ami a hinta nyikorgását utánozta. Ezek a madarak nagyon okosak, emberi beszéd utánzására is megtaníthatók, főleg a hollók. Persze ennyiből nehéz pontosan megállapítani.
2010. aug. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Bagoly-éjjel szól és nyikorgó hangot ad.

Sztem abból is macskabagoly, két hangja van, hallgasd végig:

[link]

2010. aug. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Az erdei fülesbagolynak is van egy, 'nyikorgáshoz' hasonló hangja. Olyasmi, mint amikor az ember, az ujjai közt megfeszített fűszállal fütyül.
2010. aug. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Denevér és bagoly kizárt , ismerem őket , a hangjukat is.

A denevér már este 8kor is cikázik mindenfelé ez pedig kimondottam 1 óra után kezdi el.


lehet hogy holló vagy varjú nem tudom.

Biztos , hogy nem bagoly mert semmi eltérés nincs a hangok között. Egy sémát sípol és nem is tér el tőle a hangja.

Megpróbálom valamikor felvenni a hangját.

2010. aug. 11. 20:47
 9/22 A kérdező kommentje:

Nagyjából erre hasonlít , sőt majdnem ilyen , csak sokkal mélyebb tónusú.

Ha ez egy 5 éves madár , akkor az egy mohoshátú 40es


[link]

2010. aug. 11. 20:49
 10/22 A kérdező kommentje:
azt kihagytam , hogy a hangja olyan hangos , hogy több száz méterről is hallani lehetett(7-800). Hinta tuti nem mert vagy 3 hónapon át mindig abban az időben csinálta. És mikor figyeltem , hallgattam vagy 1 óráig akkor repült el előttem és aznap már nem is hallottam.
2010. aug. 11. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!