Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell hullámos papagájt...

Hogyan kell hullámos papagájt szelídíteni?

Figyelt kérdés

A cél az,hogy szorongás nélkül nyugodtan üljön az ujjamon,vállamon.


2 hónapja van nálam.Az első hónapban,ha 1 méternél közelebb menetem a kalitkájához,akkor szétcsapkodta magát a rácsokon.Úgyhogy másfél méterről indítottam.Minden nap ott álltam és néztem.Aztán ha lenyugodott akkor elmentem.Most ott tartok,hogy ha csicsergek neki akkor figyel és válaszol.És ha a kezem rárakom a kalitkára akkor csak kezdetben csapkod,utána már csak figyel.

A kérdésem,most hogyan tovább?


2020. dec. 6. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Engedd ki repkedni. Kint kell szelidíteni, kalitkán kívül. Nyisd ki a kalitka ajtaját, engedd, hogy had jöjjön ki magától. Ne tegyél hirtelen mozdulatot. Csak ülj le és beszélj hozzá. Ezt gyakoroljátok egy ideig. Aztán ha már nem fél tőled annyira, vegyél a kezedbe valamit, amit szeret (főtt tojás, gyümölcs, fürtös köles...) oda fog menni hozzád, pláne, ha úgy csinálsz, mintha ennéd. Szeretik azt enni, amit a gazdi. Ha már rajtad mászkál és rajtad eszik, akkor jöhet az ujjra szoktatás. A kaja és a madár közé tedd az ujjad, hogy rá kelljen lépnie, ha enni akar. Ha ez is meg már, lassan lehet próbálkozni a simogatással. Sok időt és sok türelmet igényel, de megéri. Ha már viszonylag szelíd, vegyél mellé párt, mert egyedül nem tarthatóak.
2020. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,nagyon hasznos volt!
2020. dec. 6. 21:57
 3/4 anonim válasza:
Szia. Már szeptember óta nálam van a Papagájom. Az elején csapkodott mikor a racshoz nyúltam vagy bármit is csináltam. Utána ki engedtem mindig de alig bírtam vissza tenni, fél óra is eltelt úgy hogy próbáltam megfogni és vissza tenni. Lassacskán már nem félt tőlem és volt olyan hogy be tettem a kezem a kalitkaba magokat szórtam a tenyerembe és úgy evett de mégis sokszor elkezdett csipkedni. Mostanában sokszor kiengedtem és még mindig látszik rajta hogy fel tőlem. Nem jön oda hozzám egyátalan, volt olyan hogy az ujjamon volt mikor kivettem de mégis fél tőlem és már a tenyerembol sem eszik. Tudsz ajánlani valamit hogy meg tudjam szelídíteni? Előre is köszönöm a választ
2021. jan. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Írtam privátot. :)
2021. jan. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!