Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha a darvak október-novemberbe...

Ha a darvak október-novemberben vonulnak Afrikába telelni, akkor ha "végeztek", mikor mennek vissza a költőhelyükre?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném már megnézni közelről a Hortobágyon a darvakat, de sajnos lemaradtam. Azon morfondíroztam, hogy odavonultak, akkor vissza is kell jöjjenek, de erről semmi infót nem találtam. Mindenhol csak az elvonulás van a tél elől, de a visszavonulásról semmi.
2020. dec. 16. 11:24
 1/2 uyscuti ***** válasza:

Szia ,

A Hortobágyi Nemzeti Park honlapján olvashatsz erről.

Egy kis részlet:


,,A változékony időjárás hatására előfordul, hogy a darvak a telelőhelyről tavasszal nem ugyanazon az útvonalon térnek vissza a költőhelyre mint amelyet az őszi vonuláskor használtak. Így például az ősszel a Hortobágyon gyülekező ún. balti-magyar útvonalat követő darvak egy része tavasszal az atlanti útvonalon, azaz Spanyolországon, Németországon keresztül vonul majd észak felé.


A tavaszi daruvonulás a Hortobágyon nem olyan nagy létszámú és látványos mint az őszi időszakban, mert nem tartózkodnak itt sokáig, hiszen sietnek a fészkelőhelyükre, hogy minél alkalmassabb helyet tudjanak elfoglalni."


forrás: hnp.hu Merre járnak darvaink?

2020. dec. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is lemaradtam, de én Szeged felé mentem volna.

Hortobágyon van egy ismerősöm, aki ilyen túrákat is vezet, de sajnos nem vagyunk olyan viszonyban, hogy elmenjek, sőt, inkább kerülöm az egész helyet, nem teljesen jó emlékek kötnek oda.

Amit írsz azon én is gondolkoztam, de ugyan erre jutottam, hogy valószínűleg sietnek, nem állnak meg huzamosabb ideig, tömegesen.

Most ősszel a fiókák miatt is állnak, táplálkoznak, a szülőknek pihenniük kell, ezért ülnek többet.

Amit viszont elcsíptem: a nagy lilikek, vetési ludak vonulása a tatai tavon:) az vagány volt. Bár nagyon messziről lehet őket látni, azért élmény.

Remélem,hogy jövőre sikerül. Ha akkor sem lehet gyülekezni, akkor egyedül megyek el.

2020. dec. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!