Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem tojnak a tyúkjaim. miért?...

Nem tojnak a tyúkjaim. miért? Van 100 db tyúkom és napi 10 tojásom. takarmány, buza, kukorica, árpa egyenlő arányban 8kg, és ehez 2kg szója megy naponta parálva nem apróra. reggel kapnak főt burgonyát darával jó sürüt.este ezen felül kb.05kg. buzát

Figyelt kérdés
tojás

2021. febr. 5. 06:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Télen nemigen tojnak a tyúkok, majd tavasszal újrakezdik.
2021. febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen csak akkor tojnak ilyenkor a tyúkok, ha világítva van nekik... A rövid nappalok miatt azt jelzi a biológiai órájuk, hogy szünet van.

Ahol rendszeresen tojnak ilyenkor is, gazdaságokban, ott benn tartják őket, és már kora reggel kapcsolnak fel a fénycsövek.

Te világítasz-e nekik? Azt nem írtad, pedig az fontos információ lenne.

2021. febr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is a világítást akartam írni, a kérdést olvasva. A hőmérsékletet is "megérzik" tojás szempontjából, de a legfontosabb a világítás. Nem kell fényár, csak világos, ilyen keveset fogyasztó ledes lámpák is megteszik.
2021. febr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Tojótáp
2021. febr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy a kettes mondja. Ilyenkor fontos a fény, ègess egy ègőt ràjuk egész éjjel
2021. febr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem napi 10 tojás bőven elég,ha otthoni használatra kell.Ha árusítani akarod,akkor nyilván nem.Régen mamáméknál 25 tyúk adott napi 3-4 db tojást,volt hogy csak 2-t,de olyan napok is voltak,hogy egyet se,mamám meg is bosszulta szegényeken,naponta 2-t levágott.Mikor már csak 10-15-en voltak,napi 7-8 tojást tojtak,szerintem megérezték a vesztüket,állítólag az állatok megérzik.Ezzel most nem azt akarom mondani hogy kezdj el tyúkot vágni,csak leírtam hogy nálunk ez történt.
2021. febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szeretik a tojáshéjjat megenni a tyúkok. A meszes tápláléktól hamarabb képződik tojás.

Legalábbis én ezt hallottam mamámtól régen.

2021. febr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Előzőnek: persze, nekem is elég lenne napi 10 tojás, de a kérdező beletol napi 10 kg takarmányt a jószágaiba, és kap érte 10 tojást, amit 400 ft-ért megvehetne a piacon... és 100 tyúk napi takarmányozása nem 400 forint, elhiheted.

Szóval ezzel van a gond, hogy ennyi tojásért egy tucat tyúkot megéri tartani, de százat, azt nagyon nem...

2021. febr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8.:Értem.
2021. febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig tojtak, akkor most van a pihenő időszakuk. Ez természetes.
2021. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!