Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma észrevettem, hogy apró...

Ma észrevettem, hogy apró kukacok vannak a hullámospapagájom kajájában. Elvigyem állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
Még annyi,hogy nem csak az etető táljában találtam, hanem magában az ételes zacskóban is szóval valószínűleg már úgy vettük, hogy ilyen volt.

2017. aug. 15. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Uh, ez elég rossz, én is jártam már úgy, hogy a mag amit vettem tiszta moly volt. Jó lenne tudni, hogy mennyit evett belőle, illetve milyen kukacok voltak. Baja nem hiszem, hogy lesz, mivel egyes papagájok alapjáraton is esznek kukacot (pl. lisztkukacot), de azért a biztonság kedvéért lehet, hogy el kéne vinned orvoshoz. Figyelgesd a székletét, ha hasmenése lenne akkor azonnal dokihoz kell vinni, mert nagyon hamar kiszárad. Véleményem szerint nem lesz baj, de nem vagyok orvos, lehet hogy adnának neki valami immunerősítőt. A tálkát érdemes fertőtleníteni. Remélem nem lesz baja a kismadárnak. :)
2017. aug. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Zsizsik.Semmi baja nem lesz ha azok felnőnek akkor lepke lesz belőlük amik belemásznak a lisztbe a zsemlemorzsába a pirospaprikába a búzadarába meg mindenbe és összerágják és így tovább én a helyedbe kiönteném.Nincs a szemek közt kis pókháló?
2017. aug. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem evett sokat belőle, mert viszonylag hamar észrevettem. Már kidobtam zacskostul a kukacos kajáját szerencsére.
2017. aug. 15. 20:00
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem láttam benne pókhálót, de nem néztem meg nagyon.
2017. aug. 15. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg molylepke kukacai voltak.


A madárnak semmi baja nem lesz de ajánlom a minőségibb Versele-laga vagy JR farm magkeverékeket.

2017. aug. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam a Vogel- magkeverek az abszolút kedvenc, a madaraim imádják (ha már keverékekről is szó esett)
2017. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg magam keverem,így biztosra megyek + töredéke az ára.2000ft ért kaptam 15 kg ot kb kölesből
2017. aug. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!