Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Első papagáj reptetéshez,ketre...

Első papagáj reptetéshez,ketrecen kívüli kézhez szoktatáshoz van valami hasznos tippetek, tanácsotok? 😊(2en vannak, nemrég kerültek hozzám)

Figyelt kérdés

2021. febr. 26. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ugye ezek nem ilyen üvöltöző, feleselő, kiabáló, fesztiválozó kakaduk?
2021. febr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Függönyök behúzva...nehogy nekirepüljenek az ablaknak. Aztán kinyitod a kalitka ajtaját, és nyitva hagyod. Vagy ha szelídek, akár kézbe is veheted, hogy ugorjon az ujjadra...türelemmel, és nyugodtan..( macskát elzárni...)
2021. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Csukd be az ablakokat :)
2021. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

#2. Unokatesóm papagája (az egyik) imádja a macskát... Aludtak is együtt.

A másik viszont ideges lesz amitől a macska is...

(Csak érdekességként jegyeztem meg)

2021. febr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Csak hagyd nyitva a kalitka ajtaját, egy idő után a kíváncsiság legyőzi a majrét. Egy ideig talán körbe-körbe fog repülni, nem mer leszállni, és valami idióta helyen köt ki, ha elfárad, de lassan megszokja majd a helyet. Amikor már nyugodtabb lesz, repüléskor feltarthatod a kezed, arra is le fog szállni előbb-utóbb.

Ha megéhezik és látja a kedvenc kajáját a kalitkában, vissza fog menni. Lehet nekik mutatni vagy pl. zörgetni magokat, hogy be tudja tájolni.

Ha ki van engedve, akkor minden ajtó-ablak becsuk!

2021. febr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, ezeket tudom, illetve alapvetőnek gondolom hogy az ablak pl csukva legyen. ^^

Elég sok ablak van a szobámba, elég ha a világos függöny van be húzva (nekem az fehér) vagy a sötétítőt is be kell húzni? Szerintem a sötétítőt nem kell, de lehet hogy mégis.. 💁‍♀️

Több állatom nincsen, csak ők ketten,mivel panelban lakunk, szóval a macskával nem lesz probléma. 😁

2021. febr. 26. 19:59
 7/10 anonim ***** válasza:
A sötétítőt nem kell.
2021. febr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
71%

Ugyan kicsi, de nagyon okos és még annál is gyorsabb, szóval, ha nem szeretnéd egész nap kergetni a madaradat amivel tönkreteszed a kapcsolatotokat és a kialakult bizalmat első és a legfontosabb dolgod, hogy tanítanod kell őket (fajtól, mérettől függetlenül)! Sokan elfelejtik, hogy az hogy a kezedre szálljon és odajöjjön amikor hívod az egy trükk és nem elvárható, ha nincs nekik megtanítva. Ha esetleg félnek a kéztől akkor érdemes a touch/target training-el kezdeni. Ezzel megtaníthatod nekik, hogy a kezedre menjenek vagy akár vissza a kalitkába (későbbiekben több trükk megtanításánál is hasznos).


Általában egyszerre egy madárral könnyebb foglalkozni, de van, hogy egymástól eltanulják a feladatot és kialakul egy egészséges verseny a madarak között a jutalomért. Sok mindet lehetne még mondani, hiszen minden mindennel összefügg, kezdve a megfelelő étrenddel, de az már nagyon hosszú lenne. :)


Ha tudsz angolul, akkor ajánlom keresd meg youtube-on a BirdTrick's oldalt, ott mindent elmondanak amit a papagáj tartásáról, tanításáról, viselkedéséről tudni lehet :)


Az ablakokhoz, tükrökhöz még annyit, hogy ahhoz is hozzá tudod szoktatni őket. Vidd őket oda, kocogtassátok meg lássa, hogy azon nem lehet átmenni (2-3-szor lehet nekimennek még utána is, de hamar megtanulják), de kezdetben jó ha be van húzva a világos függöny.


Bocsi, hogy hosszú lett, remélem tudtam segíteni! :D

2021. márc. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

#8 pont, hogy nem lett hosszú és sok embernek pont ilyen válaszokra van szüksége.

Sőt! Rövid lett!! :D

Nyugodtan kitérhettél volna erre is arra is! ;) :D

Én pl nem tudok angolul, ezért az információkat csak ilyen, magyar helyekről tudnám beszerezni.

Szóval ablak becsuk, függöny behúz.

Egyedül lehet őket hagyni reptetéskor ?

Pl főzök, mosogatok, tudom eltart valameddig, addig egyedül lehet őkrt hagyni ?

(Aztán majd még kicsit együtt röpülni :D)

Tehát nem mindig kell ott lenni ?


És ha 1 (vagy 2) teljes napig nem tudok otthon lenni, akkor az még nem lesz neki nagy probléma ha nem tudom kiengedni ?

Mint érdekesség érdekel, nem rájátszani akarok.

2021. márc. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Én azt olvastam, hogy van aki csak kéthetente engedi ki a madarakat,es van olyan is aki pedig csak estére zárja be őket.

Minél többet vannak kint, annál jobb, de szerintem(!!!) nem gond ha nincsenek minden nap kiengedve.

Illetve úgy olvastam hogy ott kell lenni velük, ha kint vannak.

2021. márc. 12. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!