Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kiengedtem a papagájokat....

Kiengedtem a papagájokat. Mikor kint vannak mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Fürtös kölest nem fogadnak el kint, kínáltam. Maguktól nem fognak visszatalálni a ketrecbe, hogyan tegyem őket vissza majd? A rúdra se ugranak rá.

Repkedtek pár kört, de utána mindketten letelepedtek.

Tanácsok?



2021. febr. 28. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Ha ez gondot okoz, minek engedted ki őket?

Megfogod őket óvatosan vagy vissza csalod őket valahogy és visszarakod a kalitkába.

2021. febr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az egészségük érdekében? :)
2021. febr. 28. 15:21
 3/6 Doros ***** válasza:
59%

Szerintem szokatlan nekik a szabadság.

Hagyd békén őket, hadd fedezzék fel a teret.

Az nem baj, ha kint nem esznek.

Ha szeretnéd őket befogni, akkor vagy rájuk dobsz egy könnyű, de elég nagy terítőt, vagy ha besötétedett, lekapcsolod a világítást. A madár megdermed a sötétben és könnyen meg tudod fogni.

Ha akármeddig is maradhatnak szabadon, akkor hagyd nyitva a kalitka ajtaját. Valószínűleg idővel bemennek majd éjszakára.

2021. febr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem lesz bajuk ha mindennek nekimennek? Néha amikor repkednek össze vissza teszik azt gyorsan, és sokmindennek neki mennek. Nem lesz bajuk?
2021. febr. 28. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Ne tegyél hirtelen mozdulatot és ne próbáld meg erőszakkal vissza tenni őket. Ha maguktól kijöttek, maguktól vissza is fognak menni. Meg kell szokniuk. Kajával vissza lehet őket csalni (adj az etetőjükbe kaját), zörgesd a zacskót. Ha rábodsz valamit, hogy erőszakkal vissza tedd, meg is ölheted. Préda állatok! Szívinfarktus lehet a vége.
2021. febr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
esetleg a kalitkanak nem lehet levenni a tetejet? mert nekem csak ez valt be, mashogy nem talaltak vissza
2021. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!