Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Bagoly tartás otthon: milyen...

Bagoly tartás otthon: milyen engedéllyel lehet?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy Magyarországon (is) lehet baglyot tartani otthon, megfelelő körülmények között. Ehhez, akárcsak a sólyom tartáshoz, engedélyek kellenek.

Milyen engedélyek kellenek, hogyan lehet baglyot tartani otthon?



2021. márc. 2. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Sehogy és semmilyen. Sólymot sem tarthat akárki otthon, komoly és kemény feltételei vannak.
2021. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Vadászvizsga, vadászengedély, vadászengedély madárral, madártartási engedély, természetvédelmi jogi vizsga és engedély kell.

És ezt olvasd el: [link]

2021. márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1# köszönöm a semmit. Lehet, csak szigorú feltételek mellett.

2# Köszönöm a választ.

2021. márc. 2. 10:36
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Biztos örülne a bagoly, ha egy ketrecbe lenne bezárva azért, hogy valami proli nézegesse és arra élvezkedjen, hogy van egy baglya.
2021. márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Ezek túlnyomórészt kézzel nevelt madarak, emberi közeg nekik a természetes. Ismertetett engedélyek birtokában a vadászatra használt sólymok, héják, sasok, egyebek tenyésztett madarak.
2021. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Vadészengedély, és ehhez különböző spec. papírok ragadozómadarakra.

Én is imádom a baglyokat, de inkább próbálom ideszoktatni őket a kertbe, és vadon nézegetni őket. :)

2021. márc. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Utánanéztem! Nem lehet tartani engedéllyel sem!
2021. ápr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon helyes.
2021. ápr. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

A 7. hozzászóló téved.

Lehet tartani, ezt az alábbi link is bizonyítja: [link]

Arról persze fogalmam sincs, hogy mik a feltételei ez a terület távol áll tőlem,de rendkívül zavaró volt az a fölényes magabiztosság amelynek kíséretében a 7. hozzászóló kijeltette a teljesen téves válaszát. Egyébként a kérdezőnek azt javaslom, hogy ha mindenképpen szeretne baglyot, akkor érdemes megkérdeznie egy jogászt a dologról. Lehetőleg olyat aki környezetjogra vagy esetleg polgárjogra specializálódott, a legjobb ha mindkettővel foglalkozik (bár ez elég ritka).

2021. júl. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
6-oshoz hasonlóan én is szeretem a baglyokat, és inkább a kertbe szoktatás híve vagyok. T alakú faágak leszúrása segíthet, főleg ha van a kertben egér, pocok, ürge vagy hasonló.
2021. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!