Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Valaki tudd segíteni törpepapa...

Valaki tudd segíteni törpepapagáj szelidíttésbe?

Figyelt kérdés
Szóval , kb 4 napja elhoztam egy 1 éves törpepapagájt , de nem emberek közt volt hanem a társaival egy padláson ! De szeretném megszelidíteni , de eddig sok sikert nem tudhatok magam mögött néha elveszei a répa csíkot a kezemből de ha kezemmel közeledek felé akkor rögtön elmegy , napi szinten foglalkozok vele szinte egész nap kezemből probálom etetni de semmi! Rendesen fél ! de nem tudom miért pedig mindent úgy csinálom ahogy olvastam esetleg valaki , tudna egy jó modszert hogy tudnám megszeliditeni ? vagy hogy ne tudjon elmenni tőlem állandoan és ne féljen ! köszönöm a választ

2021. ápr. 23. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Sajnos ez ilyen. Ha nem kicsi korától veszed tenyésztőtől, akkor reménytelen...

A boltba ki van rakva úgy bánnak velük, mint a szarkupaccal, nekimennek, dugdossák az újjukat a ketrecbe, ordibálnak csak heccből stb.

Nem a levegőbe beszélek nekem is vannak papagájaim ilyen helyről, több év alatt nem sikerült bizalmat kialakítanom náluk hiába törődtem velük minden nap, semmi változást nem tapasztaltam...


De próbálkozz minden nap jól csinálod! Nem szabad rákényszeríteni, ha oda akar menni odamegy. Ha betereled egy sarokba és fogdosod még a maradék cseppnyi bizalmát is elveszíti minden ember iránt beleértve téged is. Akkor végképp nem lesz esélyed nála.


Remélem tudtam segíteni. Sok szerencsét!

2021. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még csak 4 napja van nálad. Ha kéz szelíd lenne, akkor is kevés idő telt volna el. Ez nem egy gyors folyamat, hetekbe, hónapokban telhet. A szelídítés a bizalom elérése. Türelem.
2021. ápr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minimum pár hét, amíg megszokja a környezetet, téged.

Ha egyedül tartod, depressziós lesz, tolltépő, esetleg öncsonkító, elpusztul. A törpepapagájok nagyon igénylik a társaságot, a többi fajhoz képest sokkal rosszabbul viselik a társtalanságot. Nemhiába LOVEBIRD is a neve.

Menj vissza és hozzál még egyet.

2021. ápr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!